Çocuklar İçin Omega 3

Çocuğumun Geleceğine Yatırım Yapmak

Merhaba sevgili anneler.

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız öyle değil mi? En güzel giysileri giydirmek isteriz, sağlıklı beslenmeleri için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışırız, zeka gelişimini destekleyici oyuncaklar alırız…
Çok önemli bir konu varki birçoğumuzun unuttuğu belkide bilmediği oda omega3 kullanımı.Aslında omega3 tüm yaş gruplarının kullanması gereken çok önemli bir yağ asididir ama bunu gelişim çağında kullanmaya başlamak çocuklarımızın bugününe ve geleceklerine yatırım olacaktır.

Omega 3 Nedir?

Omega 3 vücudumuzda üretilmeyen ve dışarıdan alınması gereken çok önemli çoklu bir doymamış yağ asididir.

Omega 3 ailesinde pek çok yağ asidi vardır ama bunlardan en önemlisi EPA, DHA, ALA’dır. ALA genellikle bitkisel gıdalarda bulunur. EPA ve DHA ise balıklarda bulunur. ALA cevizde, fındıkta ve keten tohumunda bulunmatadır fakat çok fazla miktarda yenmesi gerekir ki vücudun ihtiyacı olanı kadarını karşılasın. Bu da pek mümkün değildir.

EPA ve DHA nın balıklarda bulunduğunu söylemiştik. Yapılan araştırmalara göre haftada iki kez balık tüketiyor olmak bile vücudun ihtiyacı olan omega 3’ü karşılayamıyor. Ayrıca bizim denizlerimiz yeteri kadar soğuk olmadığı için balıklarda bulunan omega 3 oranı vücut ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalıyor.

WellnessKids Omega 3

Neden Omega 3 Kullanılmalı?

Kadınların birçoğu omega 3 ile gebelik döneminde tanışır. Hatırlarsanız omega 3 kullanımının çocuğumuzun bugününe ve yarınlarına yatırım yapmak olduğunu söylemiştim. Daha doğmadan kullanılan omega 3 çocuğumuzun beyin gelişimini ve göz sağlığını çok büyük oranda destekler. Bebekdeki matematiksel zekanın, okuma ve yazma gibi fonksiyonların gelişimini destekler. Erken doğum riskini azaltır. Çocuklarımıza 3 yaşından sonra takviye edeceğimiz omega 3 tam da öğrenme yaşları olan bu zamanlarda dikkat dağınıklığını ortadan kaldırır ve kemikleri güçlendirir. Bağışıklık sistemlerini güçlendirir. Hiperaktif olan vede depresyona giren çocuklara da omega 3 takviyesi verilir. Bu saydığım nedenlerden dolayı çocuklarımıza sepetler dolusu oyuncak değil omega 3 almalıyız. Omega 3 alırken nelere dikkat etmeniz gerktiğini de biliyor olmalısınız.

  • Aktif maddenin (EPA, DHA) oranına
  • Trigliserit formda olmasına (denizde tutulan balıklardaki doğal yağ ile aynı formda olması demek )
  • Ambalajının saydam olmamasına ve serin yerde tutulduğunda emin olunması gerekir
  • Kullanılan balık yağının ağır metal taramasından geçirilip geçirilmediği sorgulanmalıdır.

Sizlere kendi oğluma da gönül rahatlığıyla ve limon aroması sayesinde de sorunsuz bir şekilde kullandığım Oriflame’in çocuklar için olan omega 3’ünü tavsiye edebilirim. Avrupada GMP standartlarına uygun olarak üretilmiştir. 5 aşamalı arıtım sürecinden geçirilir. Endüstrideki en iyi arındırma standardından geçerek saflaştırılmaktadır. Almanyada akredite bir laboratuvar tarafından yılda iki kez gözlemlenir ve onaylanır. Yapay renklendirici ve koruyucu içermez. Epa ve Dha açısından zengin, okyanuslarda avlanan, toksin depolamayan küçük balıklardan elde edilir.

Neden gönül rahatlığıyla çocuğuma kullandığımı ve sizlere de tavsiye ettiğimi anladınız öyle değil mi? Ben çocuğumun bugününü ve yarını destekliyorum sizler de isterseniz Oriflame omega 3 takviye edici gıdaya danışman ücreti ile sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir yanıt yazın

fifteen + 11 =