Genç Görünen Bir Cilt İçin Oriflame NovAge

Sağlık güzellikte, güzellik sağlıkta saklıdır.

Günümüz toplumunda sağlıklı olmak bireyin sorumluluğu olarak kabul edilmektedir. Kirlenen hava, genetiği değiştirilmiş besinlerle hazırlanan fast-food yiyecekler ve teknolojinin sunduğu kolaylıklarla beraber gelen hareketsiz yaşamla sağlıklı olunabilir mi?

Üstelik günümüzün yükselen değeri yaşlanmamak, güzel olmak ve güzel kalmaktır.

Güzel Olmanın Ön Koşulu Sağlıklı Olmaktır.

Cildimiz bizi dış dünyadan ayıran en geniş yüzeyli organdır.  Cilde dost olunmalı, yapısı ve ihtiyaçları bilinmelidir. Cilt güzelliği, olumlu düşünme, sağlıklı ve dengeli beslenme, yeterli su tüketimi, konforlu bir uyku, hareketli ve sevgi dolu bir yaşam ile yakından ilgilidir.

Bununla birlikte maruz kaldığı güneş, rüzgar, soğuk gibi dış etkilerden korunmalı, cilt tipi ve yaşa uygun bakım sağlanmalıdır.

Yaşlanma Nedir?

Gençlik ve güzelliğin değer gördüğü bir dünyada yaşlanmayı kabullenmek, çizgileri, kırışıklıkları sevmek kolay değildir.  Yaşlanma doğal bir döngüdür aslında. Ne zaman başlar insan yaşlanmaya diye sorarsak; doğduğu zaman desek yalan olmaz. Nasıl ki her canlının doğumla başlayan ölümle biten bir ömrü varsa, her hücrenin de bir ömrü var. Yaşamın başlangıcında büyüme ve gelişmenin sağlanması için çok hızlı olan hücre yenilenmesi orta yaşlara gelindiğinde yavaşlamaktadır. Yaşlanma, hücre yenilenmesinin yavaşlamasıdır diyebiliriz. Bu doğal süreç bakımsızlıkla birleşirse yaşlanma çok hızlı, etkileri derin olmaktadır. Kozmetik ve cilt bakım ürünleri burada devreye girmektedir.

Yaşlanmayı Önlemek ve Yaşlılık Belirtilerini Yavaşlatmak Mümkün mü?

Yaşlanmayı önlemek ve yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak için hangi kozmetik ürünler kullanılmalı, ürün seçimi nasıl yapılmalıdır?

Oriflame NovAge gelişmiş, yaşlanma karşıtı bir cilt bakım markasıdır ve biyolojik yaşınızdan çok, cildinizde neler olup bittiğiyle ilgilenir. Çünkü biyolojik yaş ile cilt yaşı her zaman aynı olmamaktadır.

Oriflame Bilim İnsanları AgeReflect™ araştırması kapsamında 1000’e yakın kadınla yürüttüğü çalışmada, her 5 kadından 4’ünün yaşından farklı gösterdiğini ortaya koydu. Araştırmada yaş ile ilgili olumsuz algı yaratan sebepler; derin kırışıklıklar, donukluk, sarkma, ince çizgiler ve genişlemiş gözenekler gibi 12 belirti saptanmıştır.

NovAge, bilimsel bulgular ışığında, yaşlanma belirtilerine doğrudan odaklanır ve onları cilt bakım rutini ile aşmaya çalışır.  NovAge bünyesindeki her ürün ve her seri, yenilikçi, bilimsel araştırmalar sonucunda geliştirilmiş, klinik olarak test edilmiştir. Oriflame NovAge ve diğer ürünlerinde gücünü gelişmiş teknolojik formüllerden ve etkin bileşenlerden alır. Oriflame NovAge ürünleri ile sağlıklı ve genç görünümlü bir cildinizin olmasına yardım eder.

Kendinize cilt bakım rutini oluşturun.

Her yaşta mükemmel görünen bir cilt için kendinize NovAge yaşlanma karşıtı seri ile günde 2 kez 2 dakika ayırarak cilt bakım rutini oluşturun.

 4 Adımdan Oluşan Cilt Bakım Rutini:

  1. Adım: Temizle, Tonikle : Cilt bakım rutinine cildinizi temizleyerek ve arındırarak başlayın. Temizleme ürünleri ve tonikleri makyajınızı, cildinizdeki kirleri temizler ve ölü hücreleri arındırır, gözenekleri sıkılaştırır. Bakım için uygulayacağınız ürünlerinizin daha iyi emilmesini ve daha etkili olmasını sağlar.
  2. Adım: Göz Bakımı : Göz çevresindeki cilt oldukça narindir ve özel bakıma ihtiyaç duyar. Göz kremleri, güçlü teknolojilerle göz çevresi için özel olarak formüle edilmiştir.
  3. Adım: Güçlendirme : NovAge serumları gece ve gündüz kremlerinin etkisini maksimuma çıkarmak, ürünlerden en iyi verimi almanız için formüle edilmiştir.
  4. Adım: Nemlendirme : Gündüz kremleri cildin gün boyunca nemli kalmasını sağlar ve SPF özelliğiyle cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Gece kremleri ise cildinize siz uyurken ekstra bakım yaparak uyku esnasında dinlenen cilt hücrelerini derinlemesine besler.

Sabah ve akşam cilt bakım rutininiz için sadece 2 dakika ayırmanız, ürünlerden en iyi sonuçları almanızı ve  hissettiğiniz yaşta olmanızı sağlar.

Sağlıklı ve güzel olmak etkili bir cilt bakımıyla beraber doğru tercihlerle desteklenmelidir. Doğal besinlerden yeterince tüketilmeli, hareketli yaşam ile kilo kontrolü sağlanmalıdır. Çağın hastalığı stres yok edilemeyeceğine göre yönetilmeli, sigara alkol gibi zararlı maddelerden uzak durulmalıdır.

İşte o zaman sağlıklı bir güzellik mümkün olacaktır.

Tıp Etiğinin ilk ilkesi “Önce Zarar Verme”dir. Asıl olan korumaktır, yıpratmamaktır.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir cevap yazın

4 + two =