HairX Advanced Care

Oriflame-HairX-Advanced-Care-Set

Merhaba…Güçlü ve güzel görünen saçlar kadınların çok önemsediği bir konudur. Herkes şampuan reklamlarındaki gibi bakımlı ve ışıl ışıl saçlara sahip olmak ister. Sizde istiyorsunuz öyle değil mi? Oriflame HairX Advanced Care yardımıyla istediğimiz ışıl ışıl saçlara nasıl sahip olacağınızı bu yazımızda paylaştık.

Cilt bakımı gibi saç bakımı da özen ve düzen istiyor. Saçlarımız bir çok nedenden dolayı yıpranabiliyor. Nelermiş bu nedenler öğrenmek için okumaya devam edelim.

Saçların Yıpranmasının Nedenleri

Sağlıklı saç oluşumunu etkiliyen ve sağlıklı saçları yıpratan bir çok neden vardır. Düzenli beselenmemek sağlıksız gıda tüketimleri bunun en temel sebeplerinden biridir. Folik asit, B12 vitamini, D vitamini, Çinko,  Biotin ve protein eksikliği sağlıklı saç oluşumunu engelliyor. ( Bu konudaki detaylar içiin wellness ürünlerimizle ilgili makaleyi okuyabilirsiniz).

Vitamin ve mineral eksikliğinin yanı sıra dış faktörler de saçların yıpranmasına neden olur. Havadaki kirli gazlar, güneşden gelen zararlı ışınlar, saç boyama işlemleri ve ısı ile yapılan saç şekilleri saçın en dışındaki koruyucu katmana zarar verdiği için saçın nemini kaybetmesine ve mat görünmesine neden olur. Nemi kaybolmuş saçda da elektiriklenme ve kırık saç uçları gibi problemler meydana gelir.

Ne kadar bakımlı olursak olalım mat, elektirklenmiş ve uçları çatallanmış görünüme sahip olan saçlar bizi oldukça bakımsız gösterir ve bu yüzden kuaför salonunun yolunu tutup saçlarımızı kestirmek zorunda kalırız. Oriflame  saç bakım ürünleri hayatıma girmeden önce ben de tam olarak bu söylediğimi yapıyordum. Senede iki yada üç kez kırık saç uçlarım nedeni ile saçlarımı kestiriyordum. Bir gün kuaförüm ve benim aramda geçen bir konuşmayı sizinle de paylaşmak isterim.

Kuaförüme; Saçlarımı uzatmak istiyorum fakat uzamıyor belirli bir uzunluğa geldiği zaman kırılıyor bende kestirmek zoruda kalıyorum demiştim. Kuaförüm de  saçlarına bakım yapıyor musun demişti? Bende hayır yapmıyorum dediğimde kuaförüm kızarak  senin bu yaptığın bir meyva ağacı dikip sulamadan meyva dökmesini beklemek gibi birşey yağmur sularıyla ağaç meyva döker ama meyvası kuru ve küçük olur, saçlarının uzamasını istiyorsan düzenli olarak saç bakımı yapmalısın demişti.

Oriflame HairX Advanced Care ile Tanışmam

Bende bunun üzerine araştırmaya başladım ve tavsiyeler sonucu Oriflame saç bakım ürünlerinden edinmeye karar verdim. Oriflame ile tanışmam da saç bakım ürünleri sayesinde oldu. Hemen Hairx Advanced Care Mikro Keratin ile saçı canlandıran ve koruma sağlayan saç bakım ürünlerini aldım. Şunu öğrendim ki sadece şampuan kullanmak yada saç kremi kullanmak saç bakımında yeterli olmuyor. Saç probleminize yönelik serumlar, maskeler yada spreyler de kullanmalısınız. Kuru ve kırık saçlar için olan ürünlerimizde onarıcı ve canlandırıcı şampuan, saç kremi, saç maskesi ve kırık saçları onarıcı saç serumu bulunuyor. Şampuan ile saçı tozdan kirden arındırdıktan sonra daha ince ve yıpranmaya daha meyilli olan saç uçlarına saç kremi uygulanmalı haftada bir kere saç kremi yerine saçı büyük ölçüde onaran ve canlılık kazandıran saç maskesini uygulamalıyız. Duş sonrası kırıkları çok büyük ölçüde onaran saç serumunu nemli saç uçlarına uygulamalıyız. Kuru saç uçları çabuk  dolaşır ve tararken çok fazla kırılır serum saçlarınızı onarmanın yanı sıra kolay tarama imkanı da sağlar.Küçük kızlarınızın zor taranan saçları için de mutlaka kullanmalısınız. Düzenli olarak kullandığınızda saç kırıklarınızın yok olduğunu, nemini kaybettiği için elektiriklenen ve mat görünen saçlarınızın ihtiyacı olan neme kavuştuğunu göreceksiniz.

Küçük ama önemli detayları da unutmamak lazım. Yüksek ısıda su ile duş almamalı ve saçlarınızı kuruturken makinayı çok yaklaştırmadan kurutmalısınız.

Oriflame saç bakım ürünleriyle Rapunzel’i kıskandıracak saçlara sahip olmaya ne dersiniz? Kendinize en uygun ürünlerin neler olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerinizi %30 daha indirimli almak ve kapınıza kadar gelmesi için üyelik sayfamızdaki formu doldurarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek üzere Oriflame ile bakımlı ve mutlu kalın…

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

HairX Advanced Care” te bir düşünce

    • Ayşe Güldal diyor ki:

      Merhaba Begüm hanım. Memnun kalmanıza çok sevindik. Eğer üye değilseniz ve ürünleri indirimli almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

16 − six =