Oriflame Essentials Fairness Ürünleri

Oriflame Essentials Fairness Ürünleri

Mevsim şartları, fizyolojik etkenler, günlük koşuşturmaca derken yüzümüz bir çok iç ve dış etkenlere maruz kalır. Yüz temizliği yeterince yapamadığımız zamanlar yüzümüz daha yorgun, bitkin bir görüntü alır. Yaptığımız makyaj kendini göstermez, cilt yeterince canlı görünmez. Bu gibi durumların oluşmaması için cilt yapımızı ve cilt kusurlarımızı da iyi bilmemiz gerekir. Makyaj ürünleri geçici çözümler yaratır. Ancak cildimizi rutin şekilde temizler, nemlendirir bakımını yaparsak makyajsız de ideal bir görünüme kavuşabiliriz. Oriflame Essentials Fairness Cilt Bakım Ürünleri birbirini tamamlayıcı olarak kullanıldığında bütün bir cilt bakımınız için yeterlidir. Essentials Fairness çok amaçlı yüz temizleme jeli, arındırıcı, çok amaçlı yüz kremi, sabun ürünlerini set olarak alıp düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki farkı kısa zamanda hissedecekseniz. OriflameEssentialsFairness yüz temizleme jelini sabah kalktığınızda, makyajınızı çıkardıktan ya da akşam yatmadan kullanabilirsiniz. Günde 2 kere kullanılması idealdir. Yüz temizleme jelinden sonra Oriflame arındırıcı kullanabilirsiniz. Essentials Fairness arındırıcı koyu lekelerin giderilmesine yardımcı olur, içeriğindeki mikro parçacıklarla cildi canlandırır. Oriflame çok amaçlı yüz kremini gün aşırı kullanabilirsiniz. Essentials çok amaçlı yüz kremi cildinizi pürüzsüzleştirir, nemlendirir, aydınlatır ve dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olur. Oriflame sabun cildi yüzeysel olarak temizler ve aydınlık diri bir görünüm verir. Oriflame 2017 Ağustos kataloğunda çok amaçlı yüz temizleme jeli, Oriflame arındırıcı, Oriflame çok amaçlı yüz kreminden oluşan 3’lü set sadece 23.90 !

CİLT BAKIMININ PÜF NOKTALARI

-Vücudumuzun temel taşı oksijendir. Oksijensiz kalmış bir cilt sağlıklı görünemez. Bu nedenle cildinizin gözeneklerinin açık olması, taşınan oksijenin verimli bir şekilde kullanılması hücrelerin kendini yenilemesi için çok önemlidir. Bu nedenle gözenekleri açmak için cildimizi her gün uygun ürünlerle temizlemeli haftada iki gün de peeling yapmalıyız.

– Bol su tüketimi vücudumuz ve dolayısıyla cildimiz için de hayati önem taşır. Yeterli miktarda su tüketmek metabolizmayı hızlandırır, hücrelerin hızlı bir biçimde yenilenmesine yardımcı olur. Cildi pırıl pırıl parlayan kişilere sorduğunuzda genelde ‘çok su tüketirim’ cevabını alırız. Bu doğrudur. Su tüketmek cilt sağlığı ile doğrudan ilgilidir.

– Cildinizin ph seviyesine doğru ve organik ürünler kullanmak çok önemlidir. Organik olmayan, kimyasal makyaj malzemeleri, bakım ürünleri cildimize yarardan çok zarar verir. Zaman içerisinde gözeneklerde birikir, gözenekleri yorar, yaşlandırır. Cilt solgun, sağlıksız bir görünüm alır. Cildimize direk olarak temas ettiklerinden dolayı cilt yapısına uygun ürünler olmadıkları için sivilce oluşumuna neden olabilir. Ph değeri uygun olmayan ürünler karma olan cildimizi kurutabilir ya da aşırı yağlı bir cilde dönüştürebilir, cildin dengesini bozabilir.

-Günün sonunda makyajınızı temizlemelisiniz. Hücreler kendini uyku sırasında yenilediği için makyajınızla uyumak makyajı hücrelerinize daha çok nüfus ettirecektir. Hücrelerinizin yenilenmesi aksayacak ve cilt problemleri ortaya çıkacaktır.

PEELİNG NEDİR? NASIL YAPILIR?

Peeling hücrelerin düzenli olarak kirden arındırılması, tıkanıkların açılması işlemidir. Peeling işlemi lazerle yapılabileceği gibi rutin olarak çeşitli bakım ürünleriyle de yapılabilir. Eğer cildinizde ciddi bir problem yoksa Oriflame cilt bakım ürünleri ile peeling işlemini de halledebilirsiniz. Organik ürünler olduğu için cilde herhangi bir zararı kesinlikle yoktur. Ürünler çeşitlerine göre cildi besleyici, parlatıcı, arındırıcı özelliklere sahiptir.

Yüzeysel uygulanan peeling çeşitleri üç çeşide ayrılır. Bunlar; hafif, orta ve derin peeling uygulamalarıdır. Hafif olanlar tırtıksız ya da daha az tırtıklı cilt bakım ürünleriyle yapılanlardır. Orta ve derin peeling uygulamaları evde yapabileceğiniz uygulamalar değildir, uzman gözetiminde yapılmalıdır. Bunlar derin lekelerin geçmesi, tahrişlerin giderilmesi için yapılır ve cildin soyulması ile gerçekleşir.

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir yanıt yazın

5 + 3 =