Oriflame Fatura Gecikmesi

Oriflame Fatura Gecikmesi

Oriflame fatura gecikmesi pek çok danışmanımızın çekindiği bir noktadır. Zaman zaman ihmalkarlık zaman zaman günlük hayatımızın koşuşturmacası içerisinde faturalarımızın son ödeme tarihlerini geçirebiliyoruz. Fatura ödemenizi geciktirdiğiniz durumlarda ne olacağını bu yazımızda size aktarmaya çalıştık. Eğer Oriflame fatura ödemesinin nasıl yapılacağını hiç bilmiyorsanız öncelikle Oriflame Fatura Ödeme Yöntemleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Oriflame Fatura Borcumu Eksik Yatırırsam Ne Olur

Oriflame fatura borcunuzu eksik yatırdığınız takdirde borcunuz tam olarak kapanmayacağı için faturanız ödenmedi olarak görülür ve Oriflame fatura gecikmesi durumu oluşur. Genellikle bu durum serbest tutar yatırılırken banka masrafı göz ardı edildiği için ortaya çıkar. Örnek verecek olursak 150 TL fatura borcunuz ve seçtiğiniz ödeme yöntemine göre 3 TL banka masrafınız var ise toplam 153 TL yatırmanız gerekir. Eğer banka masrafını göz ardı ederseniz fatura tam olarak ödenmediği için hala borcunuz görünür ve bu nedenle kalan tutara son ödeme gününden sonra %5 gecikme faizi uygulanır.

Oriflame Fatura Gecikmesi Durumunda Ne Olur

21 gün vadeli ödeme şeklinde verilen siparişlerin son ödeme tarihi geçtiğinde yani Oriflame fatura %5 faiz uygulanır. Örneğin 200 TL’lik bir faturada son ödeme tarihi geçerse 10 TL faiz uygulanır ve toplam borç 210 TL olur. Bu tutar 15 gün kadar aynı şekilde kalır. Ödenmediği takdirde 2. faiz uygulanır (+20 TL + Fatura tutarının %5’ i şeklinde). Toplam tutar 240 TL olur. Son ödeme tarihini toplamda 60 gün geçtiği durumda icra takibi başlar. Toplam borca ortalama 350 – 400 TL avukat ve mahkeme masrafları da eklenir. Örneğin, 200 TL’lik bir fatura 60 gün ödenmediği takdirde toplamda yaklaşık olarak 600 TL’ye yükselir ve icra takibi başlar.

Ayrıca faturanın zamanında ödenmediği durumlarda “Sponsor Hediye Programı“ ından kazandığınız hediye ürünleri alma hakkını kaybedersiniz. Bu yüzden mağduriyet yaşamamak için faturanızı zamanında ödemeye özen gösterin.

Mükerrer Fatura Ödeme veya Fazla Ödeme

Eğer yanlışlıkla bir fatura için iki defa ödeme yaparsanız ya da fatura borcunuzdan daha fazla miktarda ödeme yaparsanız ne olur diye aklınıza gelebilir. Hemen bu konuya açıklık getirelim. Eğer fazla ödeme yaptıysanız öncelikle bütün fatura borçlarınıza mahsup edilir ve artan tutar “Sipariş” bölümü altındaki “Sipariş Tarihçesi ve Ödeme” sayfasında Peşin Ödenen bölümünde gösterilir.

  • Dilerseniz bu tutarı daha sonra yapacağınız alışverişlerde kullanmak üzere hesabınızda bırakabilirsiniz.
  • Yatırdığınız fazla tutarı geri almak için ise kendi banka hesabınıza ödenmesini talep edebilirsiniz. Bunun için yaptığınız ödeme tarihi, ödeme tutarı, ödeme kanalı, iadenin yapılacağı hesap numarası (IBAN numarası size ait olmalı) bilgilerini sitede bulunan “Müşteri Hizmetleri” sayfasındaki “Bize Ulaşın” formunu doldurarak göndermeniz gerekir. Bu bilgileri gönderdikten sonra fazla yatırdığınız tutar banka hesabınıza aktarılacaktır.
Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir cevap yazın

12 − 11 =