Oriflame Fatura Ödeme Yöntemleri

Oriflame Fatura Ödeme Yöntemleri

Oriflame danışmanı olan yeni üyeler ilk sipariş ve fatura ödeme konusunda bazen zorluk yaşayabiliyorlar. Bu bilgi eksikliğini gidermek için sizlere Oriflame Fatura Ödeme Yöntemleri’nden bahsetmek istiyorum. Oriflame faturanızı ödemenin birçok yolu ve yöntemi vardır. Size hangisi kolay geliyorsa onu tercih ederek kolay ve hızlı bir şekilde faturanızı ödeyebilirsiniz. Oriflame faturanızı en az masrafla nasıl ödeyeceğinizi adım adım öğrenmek için sizlere detaylı bilgi vermek istiyorum. Daha anlaşılır olması bakımından maddeler halinde Oriflame Fatura Ödeme Yöntemlerini sizlere sunuyorum.

Anlaşmalı Bankalar Ve Kurumlar

Oriflame fatura ödemesi için aşağıdaki banka ve kurumları tercih edebilirsiniz.

 • ING Bank
 • Akbank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Postane
 • Mokafatura

Fatura Ödeme Şekilleri

 • Sipariş Anında Ödeme: Faturanızı Oriflame sitesine danışman kodu ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra, sipariş verirken en son adım olan sipariş sonlandırma aşamasında kredi kart ile tek çekim ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Ödemesi: İş Bankası hariç, anlaşmalı banka ve kurumların gişelerinden, internet üzerinden, banka ATM’lerinden kartlı ve kartsız olarak veya Otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca ING Bankası IBAN numarasına EFT yapabilirsiniz.

ATM Kartsız İşlem Menüsü Ödeme Adımları

Yukarıda belirttiğimiz tüm bankaların ATM’lerinden kartsız işlem menüsü kullanılarak Oriflame fatura ödemesi yapılabilir. Kolaylık olması ve ATM ekranında zorlanmadan ödeme yapmanız için her bir banka için hangi adımları izleyeceğinizi tek tek size sunuyorum.

 • İş Bankası ATM Kartsız İşlemler Menüsü:
  Kartsız İşlemler >> Fatura Ödeme >> Diğer Kurum Ödemeleri (Oriflame’i seçin) >> T.C. Kimlik No ile Giriş >> Cep telefonu Giriş >> Abone No Giriş (Danışman numaranız)
 • Akbank ATM Kartsız İşlem Menüsü:
  Kartsız İşlemler >> Ödemeler >> Devam >> Fatura/Firma/Kurum Ödemeleri >> Firma Ödemeleri (Oriflame’i seçin, 2.sayfada) >> Abone No Giriş (Danışman numaranız) >> T.C. Kimlik No ile Giriş
 • Ziraat Bankası ATM Kartsız İşlem Menüsü:
  Kartsız İşlemler >> Ödeme İşlemleri >> Fatura Ödemeleri >> Diğer Faturalar(Oriflame’i seçin) >> Danışman No Giriş
 • TEB ATM Kartsız İşlem Menüsü:
  Kartsız İşlemler >> Ödeme İşlemleri >> Kurum Ödemeleri >> T.C. Kimlik No ile Giriş >> Cep telefonu Giriş >> Diğer Kurumlar >> Abone No Giriş (Danışman numaranız)
 • ING Bank ATM Kartsız İşlem Menüsü:
  Kartsız İşlemler >> Kurum Bayi Ödemeleri >> Listeden Oriflame in kodu tuşlanır >> T.C. Kimlik No – Cep telefonu – Abone No (Danışman no) Giriş

Not: Akbank ve ING ATM kartsız işlem menüsü ile ödemede fatura borcunuz ekrana gelmez, ancak serbest tutarda ödeme yapabilirsiniz. Yani ne kadar para yatıracağınız size kalmıştır.

Kredi Kart İle Ödeme

Sipariş anında 0 (sıfır) komisyon ile kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz sipariş sonrası da  kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Bunun için danışman kodu ve şifreniz ile siteye giriş yapın daha sonra “Sipariş” bölümü altında “Sipariş Tarihçesi ve Ödeme” bölümüne tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada “ödeme” kısmına tıklayarak kredi kartı ile fatura ödemenizi yapabilirsiniz.

Posta Gişesinden Ödeme

Dilerseniz postane gişesinden danışman kodunuz ile faturanızı ödeyebilirsin. Postaneden yaptığınız ödemeler oriflame danışman hesabınıza 1 iş günü sonrası geçer. Bu yüzden ben faturamı ödedim ama neden hala borcum görünüyor diye telaşlanmayın. Ertesi gün hesabınıza geçeceği için bu gayet normal bir durumdur.

Sipariş Öncesi Peşin Ödeme

 • ING ve Akbank ATM Kartsız İşlem Menüsü
  Oriflame’de sipariş vermeden peşin ödeme yaparak sonrasında sipariş verebilirsiniz. Bunun için ING Bank ve Akbank ATM kartsız işlem menüsünden yukarıda anlattığımız adımları takip ederek ödeme yapabilirsiniz.
 • EFT İle Ödeme
  ING Bankası merkez şubesine TR 1900 0990 0810 3711 0010 0008 IBAN hesabına EFT yaparak ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yaparken alıcı kısmına Oriflame Kozmetik Ürünleri Tic. Ltd. Şti. ve açıklama kısmına ödeme yapılan kişini Danışman Kodu mutlaka yazılmalıdır. Aksi halde ödemeniz hesabınıza yansımayacaktır.
 • PTT Posta Çeki Hesabına Ödeme
  Son olarak oriflame 1602234 numaralı PTT Posta Çeki hesabına peşin ödeme yapabilirsiniz. Yine ödeme yaparken açıklama kısmına Danışman kodunuzu yazmayı unutmayın.

En Az Ücret İle Oriflame Faturanızı Nasıl Ödersiniz

Sizin için en az masraf ile oriflame faturanızı nasıl ödeyeceğinizi tablo halinde sunuyoruz. Bu tabloya bakarak sizin için en kolay ve en uygun yöntemi seçerek, en az masraf ile ödeme yapabileceksiniz.

fatura ödeme kanalları

Oriflame Fatura Borcumu Eksik Yatırırsam Ne Olur

Oriflame fatura borcunuzu eksik yatırdığınız takdirde borcunuz tam olarak kapanmayacağı için faturanız ödenmedi olarak görülür. Genellikle bu durum serbest tutar yatırılırken banka masrafı göz ardı edildiği için ortaya çıkar. Örnek verecek olursak 150 TL fatura borcunuz ve seçtiğiniz ödeme yöntemine göre 3 TL banka masrafınız var ise toplam 153 TL yatırmanız gerekir. Eğer banka masrafını göz ardı ederseniz fatura tam olarak ödenmediği için hala borcunuz görünür ve bu nedenle kalan tutara aylık %5 gecikme faizi uygulanır.

Ayrıca faturanın zamanında ödenmediği durumlarda “Hoş geldiniz” ve “Kat Kat Kazan“ programlarından kazandığınız indirimli ürünleri alma hakkını kaybedersiniz. Bu yüzden mağduriyet yaşamamak için faturanızı zamanında ödemeye özen gösterin.

Mükerrer Fatura Ödeme veya Fazla Ödeme

Eğer yanlışlıkla bir fatura için iki defa ödeme yaparsanız ya da fatura borcunuzdan daha fazla miktarda ödeme yaparsanız ne olur diye aklınıza gelebilir. Hemen bu konuya açıklık getirelim. Eğer fazla ödeme yaptıysanız öncelikle bütün fatura borçlarınıza mahsup edilir ve artan tutar “Sipariş” bölümü altındaki “Sipariş Tarihçesi ve Ödeme” sayfasında Avans bölümünde gösterilir.

 • Dilerseniz bu tutarı daha sonra yapacağınız alışverişlerde kullanmak üzere hesabınızda bırakabilirsiniz.
 • Yatırdığınız fazla tutarı geri almak için ise kendi banka hesabınıza ödenmesini talep edebilirsiniz. Bunu için yaptığınız ödeme tarihi, ödeme tutarı, ödeme kanalı, iadenin yapılacağı hesap numarası (IBAN numarası size ait olmalı) bilgilerini sitede bulunan “Müşteri Hizmetleri” sayfasındaki “Bize Ulaşın” formunu doldurarak göndermeniz gerekir. Bu bilgileri gönderdikten sonra fazla yatırdığınız tutar banka hesabınıza aktarılacaktır.

Umarım, Oriflame Fatura Ödeme Yöntemleri hakkında verdiğimiz bilgiler faydalı olmuştur. Blog kısmında merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

oriflame