Oriflame Fiyat Listesi Detaylı Anlatımı

Oriflame Fiyat Listesi

Bugün sizlere genellikle yeni üyeler tarafından pek bilinmeyen bir konudan bahsetmek istiyorum. Oriflame fiyat listesi, her sipariş verdiğinizde bir sonraki ayın kataloğu ile birlikte ücretsiz olarak gönderilmektedir. Yeni kayıt olan danışmanların fiyat listesi hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gayet normal. Bu yüzden sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi vermek ve Oriflame fiyat listesine nasıl bakılması gerektiğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirteyim oriflame fiyat listesi her katalog döneminde yenilenir, değişir. Ancak elinizde olan eski bir fiyat listesinden de yararlanabilirsiniz (kargo ücreti sıfırlama ürünü değişir). Dilerseniz fiyat listesinde yer alan başlıkları sırasıyla inceleyim.

Fiyat Listesi Açıklamaları

BV: Üzerinden performan iskontosu hak kazanacağınız değer. Bu konu aşağıda detaylı anlatılacaktır.

DF: Danışman Fiyatı olarak bilinir ve ürünlerin size KDV’li geliş fiyatıdır. Yani %30 indirimli alış fiyatınız.

TF: Tüketici Fiyatı bir başka deyişle önerilen satış fiyatı’dır. Katalog fiyatı olarak da söyleyebiliriz.

BP: Başarı Puanı’dır. Katalog’daki her ürünün bir fiyatı ve buna karşılık bir puanı vardır. Kampanyalar bazen alışveriş tutarına göre bazen başarı puanı’na göre yapılır. (Saat, kolye, çanta gibi aksesuar kapsamında olan ürünlerin BP’si yarı yarıya olur)

Bu Ürünü Alın Gönderi Ücreti Ödemeyin!

0-74 BP arasındaki ürün siparişiniz için kargo ücreti ödemek istemiyorsanız siparişinize 729000 kodlu kargo ücreti sıfırlama ürünü’nü girmeniz yeterlidir. Ücret sıfırlama ürünü bedeli takım siparişleri için 8.50 TL, adrese teslim siparişleri için 13,50 TL’dir. Bu kodu girdiğiniz zaman kargo ücreti ödemezsiniz ve ayrıca size bir ürün gönderilir. Bu ürün her ay değişir. Yani hem kargo ücreti ödemiyorsunuz hem de bir ürün sahibi oluyorsunuz. Ücret sıfırlama ürünü BP’sizdir ve stokta tükendiği zaman başka bir ürün ile değiştirilerek gönderilir.

oriflame kargo ücreti sıfırlama ürünü

Gönderi Ücreti ve Limit Bilgisi

150 BP ve üzeri ürün siparişlerinde kargo ücreti alınmaz yani kargo ücretsizdir. 75-150 BP arasında ise takım siparişleri için 1.30 TL, adrese teslim gönderiler için 2.10 TL’dir. 0-74 BP arasındaki siparişlerde takım siparişleri için 5.50 TL, adrese teslim için 11.30 TL kargo ücreti ödemeniz gerekir. Ücret sıfırlama ürünü satın alınması halinde kargo ücreti ödemezsiniz.

oriflame kargo ücretleri hakkında

Kredi Limiti

Oriflame alışverişlerinizde Normal Kredi Limiti’niz 340 TL’dir. Adres belgesi gönderen danışmanlar için ise Yüksek Kredi Limiti 400 TL’dir. Yüksek limite sahip olmak için adınıza kayıtlı bir faturayı (Elektrik, su, doğal gaz gibi) Oriflame merkezine fakslamanız ve müşteri hizmetlerini arayarak bildirmeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı ile alışverişlerde kredi limiti söz konusu değildir.

Fatura Ödeme Kanalları

Oriflame fatura ödemelerinizi en geç 21 gün içinde ödemeniz gerekmektedir. Zamanında ödenmeyen faturalara %5 gecikme faizi uygulanır. Peki Oriflame faturamı nasıl ödeyeceğim diyorsanız fiyat listesinde belirtilen ödeme kanalları ile kolayca faturanızı ödeyebilirsiniz.

Fatura ödemelerinizi; PTT, ING Bank, Akbank, Garanti Bankası, TEB, Ziraat Bankası ve İş Bankası’ndan kartsız işlem menüsünü kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca banka gişesi ve ATM kartınız ile de ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz EFT ve İnternet bankacılığı ile ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Ödeme yöntemine göre ödeyeceğiniz işlem ücretleri tabloda gösterilmiştir.

Fatura ödemenizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Fatura tutarınıza işlem ücretini ilave etmeyi unutmayın. Örnek verecek olursak fatura tutarınız 120 TL ve ödeme yöntemine göre işlem ücreti 3,5 TL ise toplam 120+3,5 = 123,50 TL yatırmanız gerekir.

Fiyat Listesinden Alışveriş Tutarını Hesaplamak

Katalogda bulunan herhangi bir ürünün TF (Katalog Fiyatı) değerine göre fiyat listesindeki tablodan DF (Geliş Fiyatı) ve BP (Ürün Puanı) değerlerini bulabilirsiniz. Unutmayın! Aksesuarların BP’si aynı fiyattaki kozmetik ürünlerinin yarısı kadardır.

Pratik olarak ürün geliş fiyatını bulmak isterseniz. Katalog fiyatını 1,3 sayısına bölerek hesaplayabilirsiniz. Örnek verecek olursak 50 TL tutarındaki bir ürün size yaklaşık 50/1,3 = 38,46 TL’ye gelecektir. BP için ise 0,44 katsayısı ile çarpmanız gerekir. Yani yaklaşık 50*0,44 = 22 BP’dir.

oriflame geliş fiyatı hesaplama

Basılı ve Yardımcı Malzemeler

Bu bölümde satış yapmak amacı ile işinizi geliştirmek ve daha profesyonel bir şekilde ilerlemek için size yardımcı olacak basılı materyaller (katalog, broşür, poster vb.) ve yardımcı malzemeler (stand, çanta, renk tablosu vb.) ile ürün tanıtımlarında kullanabileceğiniz numune seti kodları bulunmaktadır. Basılı ve yardımcı malzemelerin BP’si yoktur.

Katalogda Yer Almayan Ürünler ve Aksesuarlar

Daha önceki katalogda yer alan ama bu katalog içinde satışa sunulmayan ürün ve aksesuarlar bu bölümde kodları ile birlikte verilmektedir. Bu ürün ve aksesuarlar önümüzdeki katalog dönemlerinde tekrar yer alabilir.

Başarı Seviyeleri ve Puanları

Oriflame’de her ürünün bir başarı puanı olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de bu puanlar ne işe yarıyor onlardan bahsedelim.

  • Oriflame kampanyalarında belirtilen puan kadar alışveriş yaptığınızda ya indirimli bir ürün alırsınız ya da bedava ürün alırsınız.
  • Performans iskontosu almaya hak kazanmak için çeşitli puan seviyelerine ulaşmanız gerekir. Siz ve size bağlı olarak üye olan alt danışman ekibiniz ile birlikte bir katalog dönemi boyunca yaptığınız puanların toplamı, performans iskontosu’ndan elde edeceğiniz geliri belirler.
  • 200 BP için %3, 600 BP için %6, 1200 BP için %9, 2400 BP için %12, 4000 BP için %15, 6.600 BP için %18 ve 10.000 BP için %21 performans iskontosu almaya hak kazanırsınız.
  • %12 seviyesine ulaştığınızda performans iskontosundan elde ettiğiniz gelir banka hesabınıza yatmaktadır. Eğer %12 seviyesi altında iseniz danışman sayfanıza avans olarak yansır ve bir sonraki alışverişlerinizde faturanızdan elde ettiğiniz tutar kadar az ödeme yaparsınız.
  • Özet olarak şunu söylemek gerekir; %30’luk satış kazancınıza ek olarak elde edeceğiniz performans iskontosu, sizin toplam gelirinizi oluşturur. %21 seviyesinde yaklaşık 2.100 TL performans iskontosu alırsınız.

Bir Cevap Yazın

oriflame