Oriflame Fiyat Listesi Detaylı Anlatımı

Oriflame Fiyat Listesi

Oriflame Fiyat Listesi

Bugün sizlere genellikle yeni üyeler tarafından pek bilinmeyen bir konudan bahsetmek istiyorum. Oriflame fiyat listesi, her sipariş verdiğinizde bir sonraki ayın kataloğu ile birlikte ücretsiz olarak gönderilmektedir. Yeni kayıt olan danışmanların fiyat listesi hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları gayet normal. Bu yüzden sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi vermek ve Oriflame fiyat listesine nasıl bakılması gerektiğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle şunu belirteyim oriflame fiyat listesi her katalog döneminde yenilenir, değişir. Ancak elinizde olan eski bir fiyat listesinden de yararlanabilirsiniz (kargo ücreti sıfırlama ürünü değişir). Dilerseniz fiyat listesinde yer alan başlıkları sırasıyla inceleyelim.

Fiyat listesi üzerinde yer alan terimlerin açıklamalarına yazımızın devamında yer verdik. Dilerseniz fiyat listesinin detaylı incelemesini video olarak da izleyebilirsiniz.

Fiyat Listesi Açıklamaları

BV: Üzerinden performan iskontosu hak kazanacağınız değer. Bu konu aşağıda detaylı anlatılacaktır.

DF: Danışman Fiyatı olarak bilinir ve ürünlerin size KDV’li geliş fiyatıdır. Yani %30 indirimli alış fiyatınız.

TF: Tüketici Fiyatı bir başka deyişle önerilen satış fiyatı’dır. Katalog fiyatı olarak da söyleyebiliriz.

BP: Başarı Puanı’dır. Katalog’daki her ürünün bir fiyatı ve buna karşılık bir puanı vardır. Kampanyalar bazen alışveriş tutarına göre bazen başarı puanı’na göre yapılır. (Saat, kolye, çanta gibi aksesuar kapsamında olan ürünlerin BP’si yarı yarıya olur)

Bu Ürünü Alın Gönderi Ücreti Ödemeyin!

0-74 BP arasındaki ürün siparişiniz için kargo ücreti ödemek istemiyorsanızsiparişinize 729000 kodlu kargo ücreti sıfırlama ürünü’nü girmeniz yeterlidir. Ücret sıfırlama ürünü bedeli takım siparişleri için 8.50 TL, adrese teslim siparişleri için 13,50 TL’dir. Bu kodu girdiğiniz zaman kargo ücreti ödemezsiniz ve ayrıca size bir ürün gönderilir. Bu ürün her ay değişir. Yani hem kargo ücreti ödemiyorsunuz hem de bir ürün sahibi oluyorsunuz. Ücret sıfırlama ürünü BP’sizdir ve stokta tükendiği zaman başka bir ürün ile değiştirilerek gönderilir.

Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Gönderi Ücreti ve Limit Bilgisi

125 BP ve üzeri ürün siparişlerinde kargo ücreti alınmaz yani kargo ücretsizdir. 75-124 BP arasında ise takım siparişleri için 3.50 TL, adrese teslim gönderiler için 6.50 TL’dir. 0-74 BP arasındaki siparişlerde takım siparişleri için 6.99 TL, adrese teslim için 13.99 TL kargo ücreti ödemeniz gerekir. Ücret sıfırlama ürünü satın alınması halinde kargo ücreti ödemezsiniz.

Kredi Limiti

Oriflame alışverişlerinizde Normal Kredi Limiti’niz 340 TL’dir. Adres belgesi gönderen danışmanlar için ise Yüksek Kredi Limiti 400 TL’dir. Yüksek limite sahip olmak için adınıza kayıtlı bir faturayı (Elektrik, su, doğal gaz gibi) Oriflame merkezine fakslamanız ve müşteri hizmetlerini arayarak bildirmeniz yeterli olacaktır. Kredi kartı ile alışverişlerde kredi limiti söz konusu değildir.

Fatura Ödeme Kanalları
Oriflame fatura ödemelerinizi en geç 21 gün içinde ödemeniz gerekmektedir. Zamanında ödenmeyen faturalara %5 gecikme faizi uygulanır. Peki Oriflame faturamı nasıl ödeyeceğim diyorsanız fiyat listesinde belirtilen ödeme kanalları ile kolayca faturanızı ödeyebilirsiniz.

Fatura ödemelerinizi; PTT, ING Bank, Akbank, Garanti Bankası, TEB, Ziraat Bankası ve İş Bankası’ndan kartsız işlem menüsünü kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca banka gişesi ve ATM kartınız ile de ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz EFT ve İnternet bankacılığı ile ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Ödeme yöntemine göre ödeyeceğiniz işlem ücretleri tabloda gösterilmiştir.

Fatura ödemenizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Fatura tutarınıza işlem ücretini ilave etmeyi unutmayın. Örnek verecek olursak fatura tutarınız 120 TL ve ödeme yöntemine göre işlem ücreti 3,5 TL isetoplam 120+3,5 = 123,50 TL yatırmanız gerekir.

Fiyat Listesinden Alışveriş Tutarını Hesaplamak
Katalogda bulunan herhangi bir ürünün TF (Katalog Fiyatı) değerine göre fiyat listesindeki tablodan DF (Geliş Fiyatı) ve BP (Ürün Puanı) değerlerini bulabilirsiniz. Unutmayın! Aksesuarların BP’si aynı fiyattaki kozmetik ürünlerinin yarısı kadardır.

Pratik olarak ürün geliş fiyatını bulmak isterseniz. Katalog fiyatını 1,3 sayısına bölerek hesaplayabilirsiniz. Örnek verecek olursak 50 TL tutarındaki bir ürün size yaklaşık 50/1,3 = 38,46 TL’ye gelecektir. BP için ise 0,44 katsayısı ile çarpmanız gerekir. Yani yaklaşık50*0,44 = 22 BP’dir.

Basılı ve Yardımcı Malzemeler

Bu bölümde satış yapmak amacı ile işinizi geliştirmek ve daha profesyonel bir şekilde ilerlemek için size yardımcı olacak basılı materyaller (katalog, broşür, poster vb.) ve yardımcı malzemeler (stand, çanta, renk tablosu vb.) ile ürün tanıtımlarında kullanabileceğiniz numune seti kodları bulunmaktadır. Basılı ve yardımcı malzemelerin BP’si yoktur.

Katalogda Yer Almayan Ürünler ve Aksesuarlar

Daha önceki katalogda yer alan ama bu katalog içinde satışa sunulmayan ürün ve aksesuarlar bu bölümde kodları ile birlikte verilmektedir. Bu ürün ve aksesuarlar önümüzdeki katalog dönemlerinde tekrar yer alabilir.

Başarı Seviyeleri ve Puanları

Oriflame’de her ürünün bir başarı puanı olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de bu puanlar ne işe yarıyor onlardan bahsedelim.

 • Oriflame kampanyalarında belirtilen puan kadar alışveriş yaptığınızda ya indirimli bir ürün alırsınız ya da bedava ürün alırsınız.
 • Performans iskontosu almaya hak kazanmak için çeşitli puan seviyelerine ulaşmanız gerekir. Siz ve size bağlı olarak üye olan alt danışman ekibiniz ile birlikte bir katalog dönemi boyunca yaptığınız puanların toplamı, performans iskontosu’ndan elde edeceğiniz geliri belirler.
 • 200 BP için %3, 600 BP için %6, 1200 BP için %9, 2400 BP için %12, 4000 BP için %15, 6.600 BP için %18 ve 10.000 BP için %21 performans iskontosu almaya hak kazanırsınız.
 • %12 seviyesine ulaştığınızda performans iskontosundan elde ettiğiniz gelir banka hesabınıza yatmaktadır. Eğer %12 seviyesi altında iseniz danışman sayfanıza avans olarak yansır ve bir sonraki alışverişlerinizde faturanızdan elde ettiğiniz tutar kadar az ödeme yaparsınız.
 • Özet olarak şunu söylemek gerekir; %30’luk satış kazancınıza ek olarak elde edeceğiniz performans iskontosu, sizin toplam gelirinizi oluşturur. %21 seviyesinde yaklaşık 2.100 TL performans iskontosu alırsınız.

Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Oriflame Fiyat Listesi Detaylı Anlatımı” te bir düşünce

 1. Gülsen Yolcu diyor ki:

  Gunaydin. Ayse hanim nen sifremi unuttum telefonuma kayitliydi fakat tlf bozulunca hepsi silindi siparis verecem veremiyorum tekrar sifre nasil alabilirim

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Gülşen hanım, şifrenizi yenilemek için yapmanız gerekenleri adım adım şifremi unuttum yazımızda anlattık. Yazımızdaki adımları takip ederek kolayca şifrenizi yenileyebilirsiniz. Eğer son siparişinizin üzerinden 1 yıl geçmiş ise üyelik kaydınızı yenilemeniz gerekir, telefon numaramızdan veya üyelik sayfamızdaki başvuru formunu doldurarak bize ulaşırsanız en kısa sürede size döneriz.

 2. Arif Çalış diyor ki:

  merhaba
  ben bu sıstemi inceliyorum bır kac gündür.lakin fiyat listesinde gözüken kar oranı net % 3o değil.katalog fiyatıyla DT fiyatı arasındakı kalan fark %23 kalıyor.
  yani bu durumda firmanın yapmıs olduğu ve danışmanlarına empose ettiği kar oranı doğru değil.Daha fazla üye ve satış yaptırmaya zorlamak ve kendi ürünlerimni daha fazla sattırmak ve cirosunu artırmak için farklı imkanlarla biraz olsun başarılı olanları daha fazla ödüllendiriyor.
  Kısaca incelediğim forumlardan edindiğim bilgi Net % 30 ve çalışmaya göre üstünde bir gelir deği,aksine % 23 ve üstünde bir gelir var ortada.
  saygılarımla

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Arif bey,
   Öncelikle sistemle ilgilendiğiniz için sizi kutluyorum, düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum.
   %30 kar, alış fiyatı üzerindendir. Örneğin DF’si (danışman fiyatı) 40 TL olan bir ürünün %30 ‘ u 12 TL’dir ve TF’si (tüketici fiyatı, yani satış fiyatı) 52 TL’dir (bu aynı zamanda katalogta görünen fiyattır). Dolayısıyla 40 TL’ye size gelen bir ürünü 52 TL olan katalog fiyatıyla satışını yaptığınızda 12 TL (size geliş fiyatının %30’u) kar sağlamış olursunuz. Kendinize alırsanız da %30 indirimli almış olursunuz. Yani net kar alış fiyatı üzerinden %30 ‘dur, firmanın belirtmiş olduğu kar oranı doğrudur.
   Her danışmana sunulan imkan ve indirimler aynıdır. Satış ve üye yapma zorunluluğu yoktur. Danışmanın istediği kazanca ulaşması için bir sistem vardır ve bu sistemle çalışan danışmanlar için kazanç sadece ürün satışından elde edilen %30 kar değil aynı zamanda çalışmaya göre üstünde bir gelirdir.
   Detaylı bilgi için bize 05056299833 – 05549894519 nolu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımızla

 3. Çiğdem Taşkırmaz diyor ki:

  Merhabalar bende Oriflame üyesiyim daha %30luk kâr yapabilmiş değilim. Ne %21 ne de %22 kâr ikisinin ortası bişey neden böyle %30 a ulaşmamız için ne yapmamız lazım.

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Çiğdem hanım,
   Sipariş verdiğiniz her ürünün size geliş fiyatı üstünden kar oranınız %30’dur. Örneğin; danışman fiyatıyla 50 TL’ye aldığınız bir ürünün katalog fiyatı, yani ürünü vereceğiniz tüketiciye satış fiyatı, 65 TL’dir. Bu fiyatlar arasındaki fark da (65-50=15 TL) size kalan kar olur. Her alış fiyatı için %30 kar oranı sabittir.
   Hesaplamak isterseniz; fiyat listesi üzerinde gördüğünüz DF(Danışman Fiyatı) nın %30’unu hesaplayabilirsiniz (Örn: 50 TL x 0.3 = 15 TL ürünü sattığınızda size kalan kardır). Hesapladığınız kar ve alış fiyatınızın toplamı da (Örn: 50 TL + 15 TL = 65 TL) katalog fiyatı, tüketici fiyatı (TF), olur.

 4. Betül Bayar diyor ki:

  Merhabalar ben yeni üye oldum , birkaç sorum olacaktı size henüz bir bilgim olmadığı için. Mesela sipariş katalog da 65 TL yazıyor ben bu 65 TL nin hepsini ödüyor muyum yoksa kendi kârımı içinden alıp mi ödeme yapıyorum nasıl oluyor acaba ?

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Betül hanım, 65TL’nin hepsini ödemiyorsunuz. Katalogda 65TL olan bir ürünün danışman olarak alış fiyatı 50TL’dir. 50TL’sini faturanız için ayırıyorsunuz 15TL’si de satış kazancınız oluyor. Başarılar dileriz.

   • Ayiso diyor ki:

    Peki sipariş verdik. Kredi kartı ile ödeme yapacağız. Sistem bizden katalog fiyatını mı alıyor yoksa geliş fiyatını mı?
    Katalog fiyatını alırsa arada ki kar nerde görünüyor yada nasıl kullanabiliyorum onu?

    • Ayşe Güldal diyor ki:

     Sipariş verdiğinizde fatura danışman fiyatından (alış fiyatından) hesaplanır.
     Katalog fiyatı (TF) ile danışman fiyatı (DF) arasındaki fark da kazancınız olur.
     Yani kazancınızı bir yerden beklemezsiniz.
     Müşterinizden katalog fiyatını alırsınız, geliş fiyatını fatura için, aradaki farkıda kazancınız olarak ayırırsınız.
     İyi günler, başarılar

 5. Ümmü diyor ki:

  Merhabalar Oriflame uyesiyim ve yeni sistemde kazançlar artığını duydum bu doğru mu ? Mesela %12 olan birisi ne kadar maaş alır ?

Bir yanıt yazın

18 + 8 =