Oriflame Kargo Takibi

Oriflame Kargo Takibi

Oriflame kargo takibi yapmak ve kargo durumunu öğrenmek mümkündür. Hem Yurtiçi Kargo hem de Aras Kargo için sipariş gönderi durumunu sorgulayabilirsiniz. Oriflame siparişleriniz sonrası ürünleriniz aynı gün hazırlanarak kargoya teslim edilir. Kargo durumunu takip edebilmek için Oriflame danışman kodunuz ve şifreniz ile siteye giriş yaptıktan sonra, “Sipariş” bölümü altında bulunan “Kargo Takibi” kısmına tıklayın. Oriflame siparişinizin hangi kargo ile teslim edilmesini istediyseniz o kargoyu seçerek kargo takibi yapabilirsiniz. Örneğin Yurtiçi Kargo ile siparişiniz kargoya verildi ise o zaman Kargo Takibi kısmında Yurtiçi Kargo bağlantısına tıklayın.

Daha sonra karşınıza gönderi sorgulama sayfası gelecektir. Bu sayfada danışman kodunuzu girip sorgulama yapabilir ve kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Aynı adımları takip ederek Aras Kargo içinde sipariş takibi yapabilirsiniz.

Kargom Ne Zaman Gelir

Pekiyi, kargom ne zaman gelir diye sorarsanız; Oriflame siparişleriniz sonrası kargo teslim süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Bildiğiniz gibi kargo şirketleri Pazar günleri teslimat yapmazlar. Bu yüzden Pazar günü teslim edilecek sipariş pazartesi günü elinize geçer. Ayrıca Cumartesi günleri teslimat yapılmaktadır.

Kargom Gelmedi Ne Yapabilirim

Kargonuz gelmedi ise yukarıda anlattığımız kargo takip adımlarını izleyerek siparişinizin kargo durumunu sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Genellikle ay sonlarında bir sonraki ayın başında yoğunluk nedeni ile kargo teslim süreleri 1-2 gün uzayabilir. Eğer yine de kargonuz gelmedi ise bu durumda ilgili kargo şirketini telefon ile arayıp bilgi alabilirsiniz.

Kargo Ücreti Ne Kadar

Oriflame kargo ücreti ne kadar diye sorabilirsiniz. Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. Yaptığınız her alışverişin bir puanı vardır. Sipariş sonlandırma ekranında alışveriş tutarını, alışveriş puanını (BP) ve kargo bedelini görebilirsiniz.

Puana göre kargo ücretleri şu şekildedir;

  • 0 ile 74 puan arasında 9,75 TL
  • 75 ile 149 puan arasında 1,75 TL
  • 150 BP ve üzerinde ise kargo ücreti ödenmez

Not: Her 25 BP yaklaşık olarak 40 TL sipariş tutarına karşılık gelmektedir. Buna göre 75 BP 120 TL civarında bir alışveriş tutarına karşılık gelir.

Kargo Sıfırlama Ürünü Nedir

Artık bildiğiniz gibi 75 BP altındaki siparişlerde kargo ücreti 9,75 TL olarak faturanıza ekleniyor. Eğer bu 9,75 TL tutarındaki kargo ücretini ödemek ve onun yerine 11,50 TL karşılığında bir ürün almak isterseniz o zaman 729000 kargo sıfırlama ürünü kodunu siparişinize tıpkı biri ürün kodu girer gibi girip eklemelisiniz. Bu durumda kargo ücreti ödenmez ve karşılığında promosyon (indirimli) bir ürün almış olursunuz.

Kargo sıfırlama ürünü kodu sabittir ve her ay hep aynıdır değişmez. Yani her ay sipariş verirken 729000 ücret sıfırlama kodunu 75 BP altındaki siparişler için kullanabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo

Oriflame şu anda iki farklı kargo şirketi ile çalışmaktadır. Anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo seçeneklerini sipariş sonlandırma aşamasında seçebilirsiniz. Hangi kargoyu seçmek istiyorsanız onu seçip siparişinizi sonlandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

oriflame