Oriflame Kargo Ücreti

Oriflame Kargo Ücreti Ne Kadar

Oriflame kargo ücreti ne kadar? Kargonuz kaç günde size ulaşır? Kargo sıfırlama ürünü nedir? Yazımızda bu gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Siz siparişinizi oluşturduktan sonrası ürünleriniz aynı gün hazırlanarak kargoya teslim edilir. Eğer Oriflame kargonuzun durumunu takip etmek istiyorsanız kargo takibi yazımıza göz atmanızı öneririz.

Oriflame Kargo Ücreti Ne Kadar

Oriflame siparişlenizin kargo ücretinin ne kadar olduğunu ve nasıl hesaplandığını merak ediyorsanız bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz… Yaptığınız her alışverişin bir alışveriş puanı (BP) vardır. Siparişinize ait kargo ücretinizin ne kadar olacağı bu alışveriş puanı üzerinden belirlenir. Sipariş sonlandırma ekranında alışveriş tutarını, alışveriş puanını (BP) ve kargo bedelini görebilirsiniz.

Alışveriş puanınıza (BP) göre kargo ücretleri şu şekildedir;

  • 0 ile 74 puan arasında 13,99 TL
  • 75 ile 124 puan arasında 6,50 TL
  • 120 BP ve üzerinde ise kargo ücreti ödemezsiniz.

Not: Her 25 BP yaklaşık olarak 63TL sipariş tutarına karşılık gelmektedir. Buna göre 75 BP 190TL civarında bir alışveriş tutarına karşılık gelir.

Hangi Kargo Şirketini Seçmeliyim?

Oriflame şu anda üç farklı kargo şirketi ile çalışmaktadır. Anlaşmalı olduğu PTT Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo seçeneklerini sipariş sonlandırma aşamasında seçebilirsiniz. Hangi kargoyu seçmek istiyorsanız onu seçip siparişinizi sonlandırabilirsiniz.

Gönderimin Hangi Kargo Şirketi ile Geleceğini Nasıl Seçerim?

Ürünlerinizi sepete ekleyip “Gönderi” kısmında “Siparişi Sonlandır” butonunu hemen üstünde “Adrese Teslim” seçeneğini işaretledikten sonra kargo seçenekleri listelenir.
Bu seçenekler arasından dilediğiniz kargo şirketini tercih edebilirsiniz.

Kargo Sıfırlama Ürünü Nedir

Artık bildiğiniz gibi 0-74 BP arasındaki siparişlerde kargo ücreti 12,99 TL olarak faturanıza ekleniyor. Eğer bu 12,99 TL tutarındaki kargo ücretini ödememek ve onun yerine 15 TL karşılığında bir ürün almak isterseniz, o zaman kargo ücreti sıfırlama ürününü siparişinize ekleyebilirsiniz. Bu durumda kargo ücreti ödenmez ve karşılığında promosyon (indirimli) bir ürün almış olursunuz.

Kargom Ne Zaman Gelir

Peki, kargom ne zaman gelir diye sorarsanız; Oriflame siparişleriniz sonrası kargo teslim süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Bildiğiniz gibi kargo şirketleri Pazar günleri teslimat yapmazlar. Bu yüzden Pazar günü teslim edilecek sipariş pazartesi günü elinize geçer. Ayrıca Cumartesi günleri teslimat yapılmaktadır.

Kargom Gelmedi Ne Yapabilirim

Kargonuzun geç kaldığını düşünüyorsanız yazının başında da linkini verdiğimiz kargo takip sayfamızdan siparişinizin kargo durumunu sorgulayıp öğrenebilirsiniz. Genellikle ay sonlarında bir sonraki ayın başında yoğunluk nedeni ile kargo teslim süreleri 1-2 gün uzayabilir. Eğer yine de kargonuz gelmedi ise bu durumda ilgili kargo şirketini telefon ile arayıp bilgi almanız gerekmektedir.

Yazımızda kargo süreçleriyle ilgili aklınıza takılabileceğini düşündüğümüz soruların yanıtlarını vermeye çalıştık. Aklınıza takılan tüm soruları yazımızın yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Oriflame Kargo Ücreti” te bir düşünce

Bir yanıt yazın

3 × 2 =