Oriflame Omega 3 Balık Yağı Kapsülleri

Oriflame Omega 3 Balık Yağı Kapsülleri

Oriflame Omega 3 Balık Yağı Kapsülleri

Omega 3 yağ asitleri vücut için çok gerekli olan buna karşın vücudun kendi başına üretemediği yağ asitleridir. Omega 3 besinlerle alınamadığı durumlarda gıda / besin takviyesi olarak alınmalıdır. EPA ve DHA temel Omega-3 yağ asitleridir. Kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur ve etkin rol oynar. Oriflame Omega 3 Balık Yağı Kapsülleri içerisindeki yağ asitleri tamamen Atlantik okyanusunda yaşayan balıklardan elde edilmektedir.

Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA içeren, yüksek kaliteli ve doğal balık yağı kapsülleridir. Cildin nem seviyesini içeriden artırmaya, beyin fonksiyonlarını ve kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olur.

Oriflame tarafından üretilen Omega 3 Balık Yağı Kapsülleri, Oriflame’in dünya genelinde en çok satan 3. ürünüdür. Bir kutu Omega 3 içerisinde, 20 günlük ihtiyacınızı karşılayacak 60 adet balık yağı kapsülü bulunmaktadır. Her gün düzenli olarak sabah kahvaltısından sonra 3 adet kapsül almanız, günlük ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur.

Omega 3 yapay renklendirici ve koruyucu içermez. Kapsülde kullanılan jelatin sığır veya domuz jelatininden değil, bunlara göre maliyeti daha pahalı olan balık jelatininden üretilmiştir. Omega 3 ürünü saftır ve toksik madde kesinlikle içermez.  Omega 3 balık yağı kapsülleri Atlantik Okyanusunda avlanan, EPA ve DHA oranı açısından oldukça zengin olan balıklardan elde edilir.

Günlük olarak alacağınız 3 adet kapsülden elde edeceğiniz EPA yaklaşık 225 gr. Mezgitteki değere, DHA ise 75 gr. Mezgitteki değere denk gelmektedir.

Omega 3 elde edilirken 5 aşamalı arıtım sürecinden geçerek üretilmektedir. Omega 3’ün saflığı Almanya’da bulunan akredite uluslararası bir laboratuvar tarafından yılda 2 kez denetlenerek gözlemlenir ve onaylanır.

Oriflame omega 3 balık yağı kapsülleri aynı zamanda uluslararası bir diğer sertifika olan, sürdürülebilir balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili Deniz Dostları (FOS) sertifikasına sahiptir.

Omega 3 Nedir?

Yağ bildiğiniz gibi hidrojen, oksijen ve karbon atomlarından meydana gelen ve suda çözünmeyen moleküller yapıdır. Omega yağ asitleri doymamış yağlar sınıfına girer ve vücudumuz için oldukça faydalıdır.

Doymamış yağlar, hidrojen atomunu kaybetmiş yağlara verilen genel bir isimdir. Eğer yağ molekülünde tek hidrojen atomu eksikse bunlara Monosaturated, birden fazla hidrojen atomu eksikse o zaman da Polysaturated yağ denir. Omega 3 de bir çeşit Polysaturated yağdır.

Doğada 3 çeşit omega yağ asidi formu vardır. Bunlar sırası ile omega-3, omega-6 ve omega-9 olarak adlandırılır. Omega 3  bitkilerde ALA ve hayvanlarda EPA ve DHA olmak üzere 3 farklı yapıda bulunur. İnsan vücudu için hayvansal gıdalarda bulunan EPA ve DHA çok daha faydalıdır. Bunun nedeni ise bitkilerden elde edilen ALA formundaki Omega 3 vücut tarafından doğrudan kullanılamaz ve EPA ve DHA’ya dönüştürülmesi gerekir. Bu dönüşüm sırasında ALA miktarı %90 ila %95 oranında kayba uğrar. Bu kayıp yüzden bitkilerden elde edilen omega 3 daha verimsizdir. Eğer vejetaryen değilseniz omega 3 içeren hayvansal gıdaları tercih edebilir veya hayvansal gıdalardan elde edilen omega 3 besin takviyelerini kullanabilrsiniz.

Omega 3 İçeren Besin Kaynakları

Omega 3 hem bitkisel hem de hayvansal gıdalarda bulunur. Hayvansal gıdalarda EPA ve DHA, bitkisel gıdalarda ALA biçiminde bulunur. Omega  3 içeren besin kaynakları bitkisel ve hayvansal olarak ikiye ayrılır. Omega 3 içeren bitkisel besin kaynakları Kanola Yağı, Soya Fasülyesi, Keten Tohumu ve Ceviz olarak sayılabilir. Hayvansal besin kaynakları ise Krill Yağı, Ringa Balığı, Somon, Uskumru, Alabalık, Ton Balığı ve Kabuklu Deniz Hayvanları olarak sayılabilir.

Omega 3’ün Faydaları Nelerdir?

Omega 3 ilk olarak Eskimolar’ın kanındaki düşük kolesterol seviyesinin nedeni araştırılırken keşif edilmiştir. Omega 3’ün kandaki kolesterol seviyesini düşürdüğü ve bunun sonucunda kalp ve damar sağlığını koruduğu ve inme (felç) riskini azalttığı gözlemlenmiştir. Gelin omega 3’ün faydaları nelerdir maddeler halinde göz atalım.

 • Beyin fonksiyonlarını ve kalp sağlığını korumaya yardımcı olur.
 • Kolesterolü düşürür.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Beyin, retina, sperm ve cilt hücrelerini güçlendirir.
 • Özellikle Diyabet hastalarında kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Romatizmal hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Kansere karşı koruma sağlar.
 • Kanı inceltir, kan akışını kolaylaştırır ve kanın pıhtılaşmasını önler.
 • Bebeklerde beyin ve retina gelişimini destekler.
 • Hamile kadınlarda erken doğum riskini azaltır.
 • Doğum sonrası ve loğusalıkta depresyondan korur.
 • Çocukların zihinsel ve matematiksel zekâsının gelişimine yardımcı olur.
 • Depresyon tedavisini destekler.
 • Bunama ve Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır.
 • Konsantrasyonu arttırmaya ve dikkat dağınıklığını azaltmaya yardımcı olur.
 • Ruh ve beden sağlığınızı olumlu yönde etkiler.
Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

 1. erhan diyor ki:

  Oriflame OMEGA3 hakkında detaylı bilgi verilmemiş. Sitelerde yeterli bilgi yok. Omega3 hakkında genel bilgiler mevcut. Oysa Oriflame firması, kendi markasıyla çıkardığı bir ürün olsaydı ayrıntılı bilgi olurdu. Ürün hakkında hiç bir bilgi yok. Trigliserid formunda mı yoksa hücre yapımıza aykırı olan ve piyasalarda sürüsüne bereket etil ester formunda mı belli değil. EPA ve DHA değerleri yok, içinde antioksidan var mı yok mu belli değil. Kaldı ki omega3 tabletleri antioksidan ile birlikte alınmadığı taktirde, yarardan çok zarar getirir. Saygılarımla.

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Erhan bey,
   Oriflame tarafından üretilen Omega 3 yağ asitleri trigliserit formdadır. Aşağıdaki linkten, bu bilgiyi ve merak ettiğiniz başka bilgileri daha detaylı olarak Oriflame’in resmi websitesinde Oriflame Wellness Kataloğunda görebilirsiniz.
   https://tr.oriflame.com/catalogues/tr-wellness-brosur?pageNumber=6
   Aynı zamanda günlük ihtiyacımızı karşılamaya yardımcı olması için her sabah kahvaltıdan sonra 3 adet alınması gerektiği Oriflame’in resmi websitesinde, Oriflame kataloglarında ve Oriflame Omega 3 kapsüllerinin bulunduğu kutunun üzerinde yazmaktadır. Ek olarak da, bu kutunun üzerinde verilen balık yağı, EPA ve DHA değerleri şu şekildedir: mg/Kapsül bazında Balık Yağı: 500, EPA: 50 mg, DHA: 75 mg.
   Antioksidan olarak da Oriflame Astaksantin ve Yaban Mersini ürünü Oriflame tarafından üretilmiştir. Bu üründe güçlü bir antioksidan kaynağı olan Astaksantin İsveç Takımadalarında yaşayan özel bir yosun türünden ve C vitamini kaynağı olan Yaban Mersini ise İsveç ormanlarından elde edilmektedir. Bu ürünle ilgili detaylı bilgileri de Oriflame Wellness Kataloğunda bulabilirsiniz. Oriflame tarafından tavsiye edilen de farklı ihtiyaçlarımızı karşılayan bu iki takviye edici gıdanın (Oriflame Astaksantin ve Oriflame Omega 3) her sabah kahvaltıdan sonra birlikte alınmasıdır.
   Saygılar

 2. Sukran diyor ki:

  Kullanilan jelatinin balik jelatini olduguna dair muhteviyatiyla ilgili bir belge bulunmaktamidir zira ing. de uretiliyor olmasi beni dusunduruyor aldim ve kullanamiyorum

  • Ayşe Güldal diyor ki:

   Merhaba Şükran hanım,
   Oriflame Omega 3 Takviye Edici Gıda, Avrupa’da GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Bu ürün Atlantik Okyanusu’nda avlanan, EPA ve DHA açısından zengin balıklardan elde edilir. 5 aşamalı bir arındırma standardından geçerek saflaştırılır ve Almanya’da akredite bir laboratuvar tarafından gözlemlenir ve onaylanır. Oriflame Omega 3 kutusunun da üzerinde belirtildiği gibi kullanılan jelatin balık jelatinidir (Oriflame’in resmi websitesinde ve kataloğunda da bu açıklamayı görebilirsiniz). Aynı zamanda üretimde kullanılan balıklar FOS (Deniz Dostu) sertifikalıdır. Yani, sürdürülebilir, balıkçılık ve kültür ürünleri kaynaklı ürünler için uluslararası bir sertifikalandırma projesine liderlik etmektedir. Ayrıca, HACCP (Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları) sertifikasına sahiptir. Bu sertifika da gıda üretimi, depolama ve sevkiyatı için kullanılan ve amacı sağlıkla ilgili zararları belirlemek ve kontrol etmek olan bir takip sistemidir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten de Oriflame’in sahip olduğu sertifikaları görebilirsiniz.
   https://tr.oriflame.com/customer-service/logolar-ve-sertifikalar
   Oriflame ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizdeki iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

thirteen + nine =