Oriflame Saç Bakım Ürünleri

Bir kadının en önem verdiklerinden biri tabiki saçlarıdır. Her kadın sağlıklı görünen, dirençli saçlar ister. Saçlar özgüvenimizin tamamlayıcı bir parçasıdır. Bütün dış görünüşümüzü değiştiren, hatta kişiliğimizi ele veren saçlarımız için doğru bakımı uygulamak, doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir. Saçlarımızı etkileyen bir çok etken vardır. Başlıca fizyolojik etkenlere olarak; kan değerlerimizdeki oynamalar, egzama, sedef, ağır enfeksiyonlar, hormonal sıkıntılar, sigara ve alkol tüketimini örnek gösterebiliriz. Birde bunlara ek olarak dış etkenler vardır. Mevsimler değişiklikler, havasız yerde uzun zaman geçirme, deniz suyu, havuz suyu, kireçli su ile saç yıkama gibi şeyleri bu dış etkenlere örnek verebiliriz. Saçlarımızın sağlıklı görünmemesi, sürekli dökülmesi gibi sıkıntılar yaşıyorsak öncelikle tam teşekküllü bir sağlık kontrolünden geçmemizde fayda vardır. Bütün bu etkenler ortadan kalktıktan sonra dış etkenlere karşı savaşımızı başlatabiliriz.

SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAĞLIKSIZ GÖRÜNEN SAÇLARIN ÖNÜNE GEÇİN!

  • Öncelikle kullandığınız saç bakım ürünlerinin (şampuan, bakım kremi, koruma spreyleri vb.) yapısı önemli bir faktördür. Ph değeri saçınıza uygun olan, organik, bitki özlü, paraben içermeyen ürünleri tercih edin.
  • Saç durulama suyunuzun kireçli olmamasına dikkat edin. Eğer yaşadığınız yerdeki musluk suları kireçli ise durulama işlemi için içme suyu kullanabilir veya su arıtma cihazlarında musluk suyunu arıttıktan sonra kullanabilirsiniz.
  • Uyku düzeninize dikkat edin. Gece uykunuzu muhakkak alın. Ne çok, ne az uyuyun. Dinlenmiş bir şekilde uyanın.
  • Saçlarınızı her gün yıkamamaya dikkat edin. Saçları her gün yıkamak saçın yağ dengesini bozar. Aşırı yağlı veya aşırı kuru saçlara sahip olmanızın nedeni bu olabilir.
  • Stresten uzak olun, hayatınızdaki stres faktörlerini gözden geçirin ve hayat kalitenizi yükseltmeye bakın. Mutlu olacağınız uğraşlarınız olsun. Günde yarım saati kendinize ayırın.
  • Sıcak yaz günlerinde veya soğuk kış günlerinde saçınızı nemli tutmanız dış etkenlerden korumanız için çok önemlidir. Uygun ürünlerle bunu sağlayın.
  • Maşa, fön, düzleştirici gibi ürünleri kullanmadan önce mutlaka saçınıza ısıdan koruyucu ürünler uygulayın.

ORİFLAME SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ İLE İÇİNİZ RAHAT

Oriflame bütün ürünlerinde olduğu gibi saç bakım ürünlerinde de organik içerik kullanmaktadır. Bitki özlü ürünleri saçı, saç derisini tahriş etmez. İçerisinde zehirli maddeler ve paraben bulunmamaktadır. Her saç tipine uygun ürünü mevcuttur. Doğaya ve hayvanlara saygılı ürünlerdir. Ürünlerini hiçbir hayvan üzerinde test etmez. Oriflame şampuanlar derinlemesine temizlik sağlamanın yanında, saçı besleme özelliğine de sahiptir. HairX ‘in yoğun onarıcı şampuanıyla saçlarınızın dış etkenlerden aldığı darbeler onarılır. Yıpranmış saçlarınız güç kazanır, kısa sürede toparlanır. Ayrıca Oriflame Hair X ‘in kepeğe karşı etkili , yağlı saçlar için dengeleyici, elektriklenme karşıtı, renk koruyucu şampuan çeşitlerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Saç kremi , şampuan uygulamasından sonra sertleşen ve zor taranan saçlar için kurtarıcı niteliğindedir. Saçlarımız bazen öyle hırçınlaşır ki şekil almak çok fazla zamanımızı alır. Bu gibi durumları en aza indirgeyen saç kremlerinden kendimize en uygun olanını seçmemiz gerekir. Oriflame saç kremi olarak da bize bir çok çeşit sunuyor.

Saç şekillendirici seçmek de saçlarımızın sağlığı için ciddi bir iştir. Isıya maruz kalan saçlarımızın kolay şekillenebilmesi kadar, ısıdan aldığı zararı minimuma indirebilmek de önemlidir. Bu nedenle saç şekillendirici seçerken onarıcı özelliği olmasına dikkat etmeliyiz. Durulanmayan şekillendiri ürün kullandıktan sonra, gün sonunda mutlaka saçımızı bu ürünlerden arındırmalıyız.

Bütün bunların yanında kullanacağımız doğru saç bakım maskeleri ve saç bakım yağları ile saçlarımızı ideal sağlıklı görünümüne kavuşturabiliriz. Oriflame saç bakım yağları bu konuda da işimizi baya kolaylaştırıyor!

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir yanıt yazın

thirteen + three =