Oriflame Sun Zone Ürünleri

Hoş geldin yaz, güneş, deniz ve kum… Yıpranmadan, yaşlanmadan bronzlaşmanın bir yolu var mı? Elbette!… Oriflame Kozmetikten Sun Zone serisiyle sağlıklı bronzlaşmak mümkün. Oriflame Sun Zone ürünleri, her yaştan bireyin, farklı cilt tiplerinin ihtiyacına göre geliştirilmiştir.

İnsanlığın henüz sanayi üretimini keşfetmeden tarım toplumu olarak yaşadığı yüzyıllarda beyaz cilt makbul idi. Çünkü esmerlik tarımda çalışmak, güneşe maruz kalmak kısacası yoksul olmak demekti. Büyük sanayi tesisleri kurulup, köyde tarımla uğraşan çiftçiler kente gelip işçi olduklarında fabrikada geçirdikleri uzun çalışma saatleri onları güneşe hasret bıraktı. Hal böyle olunca da dün bembeyaz olan güzel kadınlar, artık esmer kadınlar oldu!!! Çünkü, beyazlık fabrikada işçi olmanın, esmerlik ise tatile gitmenin, gezmenin, güneşlenmenin kısacası varlığın simgesi oldu ve bu yüzyılın insanı esmerliği çok sevdi.

Sun Zone Ürünleri İle Sağlıklı Bronzlaşın

Oriflame, güzellik kadar sağlığı da önemseyen anlayışıyla sağlıklı bronzlaşma ve güneşin zararlı etkilerinden koruyucu Sun Zone ürünlerini sunmaktadır. Araştırmalara göre cildin yaşlanmasının ve yıpranmasının sorumlusu en başta GÜNEŞ’tir. Doğayı ve yaşamı dünyamızın güneşe makul uzaklıkta bulunuşuna borçluyuz. Dünyayı biz insanlar için cennete çeviren güneş olmakla birlikte cehennem ateşini de güneşin sıcaklığıyla tarif etmekteyiz. İnsanoğlu kendi konforu için dünyayı değiştirmeye başladığı günden beri yanlışları da oldu. Güneşin zararlı etkilerinden bizi koruyan atmosferde önemli değişiklikler – delikler oldu. Bronzlaşma tutkumuz erken yıpranan ve yaşlanan bir cilt ile kanser riskini beraberinde getirmektedir. Oriflame Sun Zone ürünleriyle SPF- UVA/UVB koruma sağlar.

Nedir bu UVB/UVA, ne anlama gelmektedir?

UVA:320-400 nm dalga boyunda,yeryüzüne en çok ulaşan,en az zarar veren, kızarıklık yapmadan kısa süreli cildi bronzlaştıran,fototerapi ve solaryumda kullanılan ışın türüdür. UVB😀 vitamini sentezi için gerekli olan, ciltte yanık ve kızarıklardan sorumlu 200-290 nm dalga boyunda en zararlı ışın türüdür.

Peki ciltte bronzlaşma nasıl olur, ne tür bir değişim olmaktadır?

Bronzlaşmak demek güneş ışınlarının tahriş edici etkisi karşısında, cildin kendini korumak için melanin (cilde koyu rengini veren pigment) sentezini arttırarak renginin koyulaşması demektir. Bronzlaşma vücudun güneşe karşı doğal savunma yollarından biridir. Cilt rengi ne kadar açıksa melanin miktarı o kadar az, dolayısıyla cilt o kadar savunmasızdır.

Güneşle gelen sorunlar nelerdir?

  • İlk tepkiler cilt tahrişi ve güneş çarpması ve saçların gördüğü zararlar.
  • Güneşin ciltte neden olduğu çeşitli biyokimyasal olaylar sonucunda cildin doğal yapısı bozulur ve değişiklikler başlar.
  • Kuruluk, derin kırışıklıklar.
  • Homojen olmayan cilt tonu, donuk ten rengi
  • Düzensiz pigmentasyon, yaşlılık lekeleri
  • Görünür porlar, çabuk morarma, kılcal damarların belirginleşmesi ve
  • DERİ KANSERİ !!!…

Peki ne yapacağız?

Uzmanların önerdiği saatlerde dışarı çıkmamak çözümlerden biri olmakla beraber mümkün mü? Yaşamın aktif yıllarında, kendimizi güneşten saklayamayız. Gidilecek işimiz, yerine getirilecek sorumluluklarımız ve zorunluluklarımız vardır. Cildi güneşten korumanın en önemli yolu Oriflame Sun Zone gibi SPF- UVA/UVB filtre eden ürünler kullanmaktır.

SPF’ler nasıl korurlar?

Kimyasal koruyucular içinde bulunan moleküller UVB ışınlarını emer ve cilde nüfuz etmesini engeller %95 koruyucudur. Fiziksel koruyucular ışığı geri yansıtırlar, hem UVA hem de UVB ‘ye karşı %100 korurlar. Oriflame Sun Zone ürünleri hem kimyasal hem de fiziksel olmak üzere iki koruma sisteminide içerir. Açık tenliler ve güneşlenmenin ilk günlerinde olanlar daha yüksek koruma faktörlü ürünleri tercih etmelidirler.

Oriflame Sun Zone ürünleri suya, kuma dayanıklıdır. Yapışmaz, iz bırakmaz, uzun süre güneşte kalınacaksa tekrarlanmalı ve sürerken cömert olunmalıdır. Güneşten korunmak için ayrıca; geniş kenarlı şapka, güneş gözlüğü kullanılmalı, açık renk giysiler tercih edilmelidir. Güneşten koruyucu ürün kullanımına çocukluktan itibaren başlanmalıdır. Çünkü yaşam boyu güneşe maruz kalmanın % 80′, 18 yaş altında olmaktadır. Bebeklik döneminde D vitamini sentezi için güneşlenme çok önemlidir. Fakat bebekler uzun süre güneşe maruz kalmamalı, eğer kalacaklarsa güneşten koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

Oriflame Sun Zone ürünlerini sadece yaz mevsiminde değil, güneşi görebildiğiniz her mevsim kullanın. Oriflame’nin sizin için sunduğu geniş ürün yelpazesinden uygun olanları seçerek “Sağlıklı Yaşayın, Sağlıklı Yaşlanın

Oriflame ürünlerine ulaşmak için internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Çok yakınınızda bir Oriflame danışmanı olabilir ve siz Oriflame danışmanı olabilirsiniz. Neden olmasın? Hayatınızda yeni bir iş, yeni bir kariyer fırsatı belki de burada saklıdır.

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir yanıt yazın

4 + 15 =