Oriflame Tender Care (Mucize Krem)

Oriflame Tender Care

Oriflame denildiğinde aklınıza ilk ne geliyor?

Katıldığım bir eğitimde biz salondakilere oriflame de hangi ürünü çok beğeniyorsunuz, favoriniz hangisi? denildi. Hemen ardından da Oriflame Tender Care’in dışında hangi ürünler olduğunu söyleyin lütfen denildi. Çünkü Oriflame’i bilen herkesin de aklına ilk gelen tender care’dir. Bizler ona mucize krem deriz çünkü içeriğindeki bal mumunun onarıcı ve iyileştirici gücüyle mucizeler yaratır. Peki nedir balmumu?

Bal Mumu Nedir?

Muhteşem bir varlık olan arılar çiçek çiek dolaşarak çiçeklerin özütünü toplar. Topladığı bu sıvıya nektar denir. Arılar çiçekten aldığı nektarı hortumunda kovana getirir ve kovandaki arıya verir nektarı alan arı vücudunda bulunan bir kesede nektarın bir kısmını bala bir kısmını da çeşitli enzimler sağlayarak bal mumuna çevirir. Ürettiği bu mumla petekleri örer işçi arıların getirdiği nektarı gene aynı işlemleri yaparak bala dönüştürür ve yaptığı peteğe koyar. Bal mumunun içerisinde propolis denilen bir yapı daha bulunur kovanı dış mikroplara karşı korur. Tarihde hekimler balmumu ile ilaçlar yapar, eski Roma’lılar panzehir olarak kullanırlarmış ve kadınların güzellik sırrıymış. Bal mumundan kremler yaparlarmış hatta buna Firavun’ un karısının kremi derlermiş.

Bal Mumunun Faydaları

Bal mumunun ana maddesi alkol ve yağ asididir. İçerisinde propolis, aminoasitler ve yüksek oranda A vitamini bulunuyor. İşte bu A vitamini ve propolis bal mumunu mucizevi kılıyor. Propolis dezenfektan görevi görürken A vitamini cildin yenilenmesini ve canlı görünmesini sağlıyor.

Bal mumu;
*Ağrıyı keser.
*Böcek ısırmalarına bağlı kaşıntıyı giderir.
*Cildin nem dengesini korur.
*Yara, yanık ve morlukları iyileştirir
*Akne ve egzama gibi cilt problemlerine iyi gelir.
*Uçukları iyileştirir
*Tırnak batmasında faydalıdır
*Hemeroide iyi gelir.

Bal mumunun bu onarıcı ve iyileştirici büyük gücünü gören Oriflame bilim adamları uzun yıllar süren araştırma ve deneyleri sonucu tender care bal mumu özlü kremi ürettiler. Tender Care her kadının çantasında olması gereken bir krem. Çocuğunuz düştüğünde, bir yeri kesildiğinde yada herhangi bir yanık probleminde can kurtaranınız olacak. Ufacık bir yanık bile ne kadar can yakıyor öyle değil mi? Tender care sürdüğünüzde beş dakika içinde sızlaması geçiyor. Yaz aylarında sivrisinek yada böcek ısırmalarından kaynaklı kaşıntılar çok canımızı sıkar sürekli kaşırız tender care burada da imdadımıza yetişiyor. Mat cildinize parlaklık vermek için, vücudunuzda setleşmiş kuruyan deriyi onarmak ve nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı onarması için kullanabilirsiniz. Elmacık kemiklerinize ışıltı verebilir dağınık kaşlarınızı sabitlemek için yada cansız kaşlarınızı besleyip güçlendirmesi için kullanabilirsiniz. Tender Care ile sizler de bir kremde çok etkiye gözlerinizle şahit olacaksınız .

Bizler doğanın gücüne inanıyor ve doğadan ilham alıyoruz. Sizlerin de kullanabileceği duruma getirip hizmetinize sunuyoruz. Bal mumunun onarıcı ve iyileştirici gücüyle sizler de güzellik sırrınızı çantanızda taşımak istiyorsanız bu ayın oriflame kataloğuna göz atabilirsiniz.

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir yanıt yazın

six + 11 =