Oriflame Ürünleri İle Göz Makyajı

Makyaj yaparken kimimiz dudaklarımızı, kimimiz gözlerimizi ön plana çıkarmayı severiz. Eğer dudaklarımıza çarpıcı bir makyaj yapmayı tercih etmişsek, gözlerimize daha nötr bir makyaj yapmak kontrast sağlayarak, rahatsız edici bir görüntü oluşmasını engelleyecektir. Göz makyajını nasıl yapacağımızı etkileyen bir diğer unsurda bulunacağımız mekandır. Gece olacak önemli bir yemeğe gitmeden göz makyajımızı yaparken uygulayacağımız ürünler farklı, gündüz arkadaşımızla kahve içmeye giderken uygulayacağımız malzemeler ve renkler farklı olacaktır. Örneğin; buğulu göz makyajları genelde gece makyajında tercih edilir. Göz kalemleri ve eye-linerlar gündüz de gece de tercih edilen makyaj ürünlerindendir.

Göz Renginizi Ön Plana Çıkarın

Bütün bunların yanı sıra göz rengimize uygun renkler seçmek de önemlidir. Renk seçimlerini doğru yaptığımızda göz rengimizi ortaya çıkarmış oluruz ve bu da daha dikkat çekici bakışlar demektir. İyi makyaj malzemesi ve kolay uygulama sağlayan fırçalar demek, kusursuz makyaj demektir. Küçük hilelerle gözlerimizi büyütebilir, dumanlı bakışlar ortaya çıkarabilir, dilersek de soft nötr makyaj ile kusursuz görünüm yakalayabiliriz.

Kahverengi Gözler

Kahverengi gözlere sahipseniz sizde hemen hemen bütün renkler iyi duracaktır. Eğer doğal bir makyaj yapmak istiyorsanız kahverengi veya siyah tonlarında göz kalemi ve yine siyah veya kahverengi bir maskara uygun olacaktır.

Uygun Oriflame Ürünleri – (Oriflame göz kalemi; The One High Impact Göz Kalemi – Onyx Black, Oriflame mascara; The One Last Transformer Suya Dayanıklı Maskara)

Eğer kahverengi gözlerini ön plana çıkaracak bir yaz makyajı istiyorsan mor, lacivert, açık yeşil farları tercih edebilirsin.

Uygun Oriflame Ürünleri – (Oriflame göz farı; Colourbox Tekli Göz Farı – Dark Olive, Intense Blue)

Daha ağır ve gölgeli bir gece makyajı için göz renginden daha koyu tonlarda bir eye-liner ve kahverengi tonlarda farları tercih edebilirsin.

Uygun Oriflame Ürünleri – ( Oriflame Göz Farı; The One Express Blend Göz Farı – Naturalle, Oriflame Göz Kalemi; The One Express Drama İkili Göz Kalemi – Orange Raven)

Yeşil Gözler

Yeşil gözlere ve beyaz bir tene sahipseniz ilk tercihiniz soft tonlar olsun. Aşırı koyu siyahlar, kahveler göz renginizi kapatır. Yeşil göz rengi zaten dikkat çekici bir göz rengi olduğu için uçuk maviler, pembeler sizin için idealdir.

Günlük makyajınızda açık mavi renkli bir göz kalemi ve yine açık mavi farla natürel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Makyajınızı kahverengi maskara ile tamamlayabilirsiniz.

Uygun Oriflame Ürünleri – (Oriflame Göz Kalemi; The One Express Drama İkili Göz Kalemi – Cyan Navy , Oriflame Göz Farı; The One Express Blend Göz Farı – Vivid , Oriflame Maskara; Colourbox Fatlash Maskara )

Yeşil gözlüler özel günlerinde mor-lila renk farla yapılacak gölgeli makyajı tercih edebilirler.

Uygun Oriflame Ürünleri – (Oriflame Göz Farı; Colourbox Tekli Göz Farı – Soft Lilac)

Mavi Gözler

Mavi göz normalde de dikkat çektiği için gri tonlarında buğulu göz makyajı ile gözlerinizi daha da ortaya çıkarabilirsiniz, dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Ancak günlük makyaj de eye-liner ve siyah maskara yeterli olacaktır.

Uygun Oriflame Ürünleri – ( Oriflame Eye-liner; The One Kajal Eyeliner – Siyah, Oriflame Maskara ; The One Lash Transformer Maskara)

Özel günlerde siyah eye-liner üzerine şeftali tonları far kullanılabilir.

Uygun Oriflame Ürünleri – (Oriflame Göz Farı; The One Express Blend Göz Farı Paleti – Naturelle )

Göz makyajınızı tamamlamak ve kaşlarınıza daha net bir görüntü verebilmek için B5 vitaminli Oriflame Kaş Maskarası tercih edebilirsiniz .

 

Oriflame Üye Ol
Kaynak: tr.oriflame.com 2021

Bir cevap yazın

two × 2 =