Sık Sorulan Oriflame Soruları ve Cevapları

Oriflame Güzellik Danışmanı Olmanın Şartları Nelerdir?

18 yaşını dolduran her T.C. vatandaşı oriflame güzellik danışmanı olmak için başvuru yapabilir ve üye olabilir.

Oriflame Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Oriflame güzellik danışmanı olmak tamamen ücretsiz. Üye olduktan sonra sizden hiçbir ek ücret talep edilmez.

Nasıl Üye Olabilirim?

Oriflame üyelik başvurusu için bir kaç alternatif vardır. İlk yöntem oriflame.com.tr internet adresinden online üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz. İkinci yöntem olarak oriflame müşteri hizmetlerini 0212-3556060 nolu telefondan arayarak üyelik işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Üçüncü yöntem çevrenizde tanıdığınız bir güzellik danışmanı ile temas kurarak kayıt olabilirsiniz.Eğer tanıdığınız bir danışman yoksa sitemiz üzerinden ön başvuru yaparak sizinle iletişim kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Üyelik İçin Ön Başvuru
Satış Yapmak Zorunlu Mu?

Hayır. Oriflame temsilcisi olmak için satış yapma zorunluluğu kesinlikle yoktur. Sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için bile üye olabilirsiniz.

Üye Olunca Başkasına Satış Yapabilir Miyim?

Elbette, satış yaparak satışlarınızdan %30 kar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda kendi ihtiyaclarınızı %30 indirimli alarak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Katalog Ücretsiz Gönderiliyor Mu?

Üye olduğunuz ay içindeki katalog ücretsiz olarak adresinize gönderiliyor. Eğer her hangi bir sipariş verirseniz, bir sonraki ayın kataloğu da yine ücretsiz olarak size gönderilecektir.

Danışman Girişi Ne Demek?

Oriflame üyesi olan danışmanların sipariş vermek ve diğer işlemler için oriflame resmi internet sitesinde üyelik girişi yaptığı bölümdür.

Oriflame Ürünlerini Nasıl Sipariş Veririm?

Oriflame ürünlerini, üye olurken cep telefonunuza gelen danışman kodu ve şifre ile danışman girişi sayfasından giriş yaparak, sipariş verebilirsiniz. Sitemizde bulunan online sipariş sayfasından sipariş adımlarını takip edebilirsiniz.

Eğer danışman olmak istemiyor, sadece ürün satın almak istiyorsanız, o zaman yakın çevrenizde bulunan bir danışmana sipariş vermek zorundasınız. Oriflame ürünlerini üye olmadan satın almanın başka yolu yoktur.

Kat Kat Kazan Nedir?

İçinde bulunduğunuz katalog döneminde vereceğiniz 125 BP ve üstü siparişlerde, kat kat kazan kampanyasındaki indirimli ürünleri bir sonraki katalog döneminde vereceğiniz BP li siparişiniz ile almaya hak kazanırsınız.

Kat kat kazan kampanyasından kazandığınız ürünleri ayrıca sipariş vermenize gerek yoktur. Otomatik olarak siparişinize eklenecektir.

No: Kat kazan programı için gerekli olan BP her kampanya döneminde değişiklik gösterebilir.

Hoşgeldiniz Programı Nedir?

Oriflame’e yeni katılan danışmanlara özel kampanya programıdır. Hoşgeldiniz programı 3 adımdan oluşmaktadır. Kayıt olduğunuz ay ilk adımı, sonraki 2 ay ise ikinci ve üçüncü adımlarıdır.

Hoşgeldiniz programının her adımda en az 100 BP lik sipariş vermeniz gerekmektedir. İlk adımı tamamladığınızda yani en az 100 BP sipariş verdiğinizde 1. adımdaki ürünü almaya hak kazanırsınız. 1. adımı tamamlamadan 2. adıma, 2. adımı tamamlamadan 3. adıma geçme şansınız yoktur. Ancak 3 ayı tamamlamak gibi bir zorunluluğunuz da yoktur.

Unutmayın! Hoşgeldiniz programı sadece yeni danışmanlara özel bir kampanyadır.

Hoşgeldiniz Seti Nedir?

Hoşgeldiniz seti yeni üyelere özel 14.90 TL değerinde bir tanıtım seti. Yeni danışmanların istedikleri takdirde satın alabilecekleri bu set içinde 25 kadar numune ve tanıtım ürünü bulunmaktadır. Bunlar cilt bakımı ürünü numuneleri, parfüm, ruj, katalog, broşür ve kılavuz gibi ürünlerdir. Hoşgeldiniz seti içindeki tüm ürünleri sipariş sepetinizdeki listede görebilirsiniz.

Hoşgeldiniz seti içerisinde aşağıdaki numuneler bulunmaktadır.

Oriflame renk tablosu,
Wellness kataloğu,
Possess parfüm numunesi,
BeigeS Giordani Gold Jewel Ruj numunesi,
FRose Giordani Gold Jewel Ruj numunesi,
PinkD Giordani Gold Jewel Ruj numunesi,
Mutepl GG Iconic Ruj numunesi,
NovAge Ultimate Lift gündüz kremi numunesi,
NovAge Ultimate Lift serum numunesi, Power Woman EdT numunesi,
Eclat Femme parfüm numunesi,
Eclat Homme parfüm numunesi,
NovAge Ecollagen SPF15 kırışıklık karşıtı gündüz kremi numunesi,
NovAge Ecollagen kırışıklık karşıtı gece kremi numunesi,
NovAge Ultimate Lift gece kremi numunesi,
Time Reversing Intense SkinGenist II SPF 15 gündüz ve gece kremi numunesi,
Giordani Man Notte EdT numunesi,
Divine parfüm numunesi, yaşlanma karşıtı cilt bakım kılavuzu,
Cilt analiz bantları,
Kullanım kılavuzu

Altın Fırsatlar ve Özel Fırsatlar Kataloğunu Nasıl Alabilirim?

Altın Fırsatlar ve Özel Fırsatlar outlet kataloğudur. Yani daha önceden satışa çıkan ve sonrasında indirime giren ürünlerin bulunduğu kataloglardır. Bu kataloglara ancak internet üzerinden bakabilirsiniz.

Danışman Kodumu ve Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Hafta içi 08:00-19:00 saatleri arasında 0212 355 60 60 nolu telefondan oriflame müşteri hizmetleri arayarak, danışman kodunuzu ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Kargo Sıfırlama Kodu Nedir?

Kargo ücreti ödememek için 75 BP altındaki siparişlerinizde kullanmanız gereken bir kod. Kargo sıfırlama kodu her ay aynı olup 729000 olarak girilmektedir.

100 BP Sipariş Kaç Lira Yapıyor?

100 BP sipariş için yaklaşık olarak 160 TL ödeme yaparsınız. Sizin satış fiyatınız ise yaklaşık 210 TL dir. Aradaki fark sizin satış kârınızdır.

Siparişim Elime Kaç Günde Ulaşır?

Genel olarak verdiğiniz siparişler 1-3 gün arasında elinize ulaşmaktadır. Çok yoğun sipariş verilen ay sonları ve ay başlarında nadir de olsa 1-2 günlük gecikmeler olabilmektedir.

Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?

Herhangi bir sebepten dolayı memnun kalmadığınız bir ürünü fatura tarihinden itibaren 30 gün içinde 292791148 kodlu Oriflame Kozmetik Operasyon Merkezi’ne Yurtiçi Kargo ile iade edebilirsiniz.

Ürünü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecek Miyim?

İade sebebiniz ürünün kırık, bozuk, hatalı vb. olması durumunda ödediğiniz kargo ücreti danışman hesabınıza iade edilir. Eğer tamamen keyfe keder, sebepsiz sadece almaktan vazgeçtiğiniz için ürünü iade etmek istiyorsanız, o zaman kargo ücretini siz karşılamış olursunuz.

Herşeye rağmen iade ettiğiniz tüm ürünlerin bedeli eksiksiz olarak danışman hesabınıza aktarılır.

Her Ay Sipariş Vermek Zorunlu Mu?

Oriflame’de her ay sipariş vermek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. Sipariş vermediğiniz katalog dönemlerinde hiç bir sorun olmaz.

Bir Sonraki Ayın Kataloğundan Sipariş Verebilir Miyim?

İçinde bulunduğunuz katalog dönemi bitmeden bir sonraki katalog’tan sipariş veremezsiniz! Gelecek ayın kataloğu ön sipariş toplamanız için 1 ay önceden yayınlanmaktadır.

Üye Olmadan Sipariş Verebilir Miyim?

Oriflame’den direk sipariş verebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. Oriflame üyeliği tamamen ücretsizdir ve satış yapma zorunluluğu yoktur. Sadece kendi ihtiyaçlarınızı satın almak için de ücretsiz üye olabilirsiniz.

Borcumu Ödemeden Yeni Sipariş Verebilir Miyim?

Bir adet sipariş borcunuz varken ikinci bir sipariş verebilirsiniz. Ancak ödenmemiş 2 sipariş varken ikisinden en az birini ödemeden 3. bir sipariş veremezsiniz. Peşin ödeme yapmadan sipariş yapmak için, oriflame her üyesine 320 TL alış veriş limiti tanımlamıştır. Tüm siparişlerinizde aldığınız ürünlerin toplam tutarı 320 TL’yi geçemez.

İstediğim Zaman Üyelikten Çıkabilir Miyim?

Üye olmak ve üyelikten çıkmak ücretsizdir. Üye olurken hiç bir ücret ödemezsiniz. 1 yıl boyunca hiç sipariş vermezseniz, sistem otomatik olarak üyeliğinizi siler. İsterseniz ertesi gün tekrar üye olabilirsiniz.

Sadece Katalog Sipariş Edilebilir Mi?

Ürün siparişi vermeden sadece katalog isteyebilirsiniz. Bunun için alış veriş sepetinize katalog kodunu girmeniz yeterlidir.

Yeni Üyelere Katalog Gönderiyor Musunuz?

Yeni üye olan danışmanlarımıza ücretsiz oriflame katalog gönderiyoruz. Ayrıca ilk siparişleri ile birlikte bir sonraki ayın kataloğu da ücretsiz olarak gönderilmektedir. Sipariş verildiği sürece her ay düzenli katalog gönderimi yapılmaktadır.

Kargo Ücreti Ne Kadar Ödeyeceğim?

Kargo ücretleri yapılan alışveriş tutarına göre değişmektedir. Aldığınız her ürünün bir BP puanı vardır. Buna göre toplam BP puanı 75 BP’nin altında ise 9.75 TL, 75 BP ile 149 BP arasında ise 1.75 TL kargo ücreti ödersiniz. Eğer toplam 150 BP lik alış veriş yaparsanız kargo ücretsiz olarak gönderilir.

Ayrıca 75 BP altındaki alışverişlerinizde kargo ücreti ödemek yerine 729000 kodlu kargo sıfırlama ürününü siparişinize eklerseniz. 11.50 TL karşılığında her ay değişebilen promosyon bir ürün satın almış olursunuz. Dolayısı ile kargo ücreti ödemek yerine bir ürün satın almış olursunuz.

Parfümlerin Küçük Numuneleri Var Mı?

Elbette var. Hem Erkek hem de bayan parfümlerinin 24 lü set olarak numuneleri bulunmaktadır. 722071 kodu ile bayan parfüm numune setini, 722072 kodu ile erkek parfüm numune setini 7.5 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Her sette 24 adet parfüm numunesi bulunmaktadır.

Satış Kârımı Nasıl Hesaplayabilirim?

Oriflame’de her ürünün satış kârı %30 olup tüm ürünlerde aynıdır. Bir örnek ile ifade etmek gerekirse, satış fiyatı 26 TL olan bir ürünün size geliş fiyatı 20 TL dir. Katalog fiyatı 52 TL olan bir ürünün size geliş fiyatı 40 TL dir. Aradaki fark sizin o üründen elde ettiğiniz kârdır.

Ayrıca siparişlerinizle birlikte size gönderilen faturada da ürünlerin alış fiyatı yer almaktadır. Katalog fiyatı ile faturadaki ürün fiyatı arasındaki farkları toplayarak elde ettiğiniz toplam kârı hesaplayabilirsiniz.

100 BP Siparişi Tek Seferde Mi Vermek Zorundayım?

Hoşgeldiniz Programı için 100 BP lik, Kat Kat Kazan Kampanyası için 125 BP lik sipariş vermeniz gerekiyor. Ancak gerek hoşgeldiniz programı gerekse kat kat kazan kampanyası için belirtilen puanların tek siparişte verilmesi zorunluluğu yoktur. Aynı ay içerisinde verdiğiniz siparişlerin toplam puanı kampanya şartlarında belirtilen puana ulaşmış ise yeterlidir.

Örnek olarak aynı ay içindeki ilk siparişinizde 50 BP lik, ikinci siparişinizde 80 BP lik sipariş verdiğinizi kabul edelim. Bu durumda toplam sipariş puanı 130 BP olacağı için hem Hoşgeldiniz Programına katılmış, hem de Kat Kat Kazan Kampanyasından yararlanmış olursunuz.

Not: Hoşgeldiniz Programı sadece yeni üye olan danışmanlar içindir.

Her Siparişte Kargo Sıfırlama Kodunu Girmek Gerkiyor Mu?

75 BP altındaki her siparişinizde isterseniz bu kodu girebilirsiniz. Her hangi bir zorunluluk yok. Girmediğiniz takdirde 9.75 TL kargo ücreti ödemeniz gerekir. 75 BP ve üstü siparişlerinizde kargo ücreti 1.45 TL gibi düşük bir ücret olduğundan bu kodu girmenize gerek yoktur.

Unutmayın! Kargo ücreti sıfırlama kodu sadece o an girdiğiniz siparişin kargo ücretini sıfırlar.

Tek Başıma 200 BP Yaparsam %3 İndirim Olur Mu?

Satış kazancınız olan %30 kârınıza ek olarak %3 lük ekstra iskonto kazanmak için o ay içindeki siparişlerinizin toplam puanı en az 200 BP olmalıdır. 200 BP siparişi tek seferde vermek zorunda değilsiniz. Aynı ay içerisinde 200 BP sipariş verdiğinizde %30 satış kârı + %3 iskonto hakkınız olur. Daha çok kâr etmiş olursunuz.

Direktör Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle kendinize bir ekip kurmanız gerekmektedir. Daha çok kazanmak için başkalarını Oriflame’e davet ederek üye yapabilirsiniz. Danışmanlardan oluşan takımınız her geçen gün büyüdükçe Oriflame her satışınızdan size performans iskontosu vermeye başlar. Takımız ne kadar büyük ve başarılı olursa siz de o kadar çok kazanırsınız.

Direktör olabilmek için %21 lik performans iskontosu seviyesine ulaşmanız gerekmektedir.